Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

‘Küçük Esnaf İhaleye Nasıl Girecek?’

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Millet Bahçesi kafeterya ve büfe ihalelerini gündeme taşıdı.

‘Küçük Esnaf İhaleye Nasıl Girecek?’
24.01.2022 - 14:39
Haber Merkezi

Aralık ayında yapılacak olan ihalenin iptal edilme gerekçesini soran Er, yeni ihalede tüm büfeler için tek kalemde ihaleye çıkılmasını eleştirerek “Düzceli küçük esnaf bu ihaleye nasıl girecek?” sorusunu yöneltti. 

Yunus Özay Er, açıklamasında “Düzce Belediyesi İstanbul Caddesi ve Millet Bahçesi üzerinde yer alan büfeler ile alakalı ihale şartnamesini kamuoyu ile paylaşmıştır.  Daha önce ihale evrakları ihale katılımcıları tarafından teslim alınmasına rağmen ihalesi iptal edilen büfelerin yeni ihalesinin 3 Şubat Perşembe günü yapılacağı duyurulmuştur.  Ekte önceki ihale ve şimdiki ihalenin şartnamelerini sunuyor ve tüm Düzceliler adına şu sorularımıza cevap bekliyoruz” dedi.
Er sorularını şöyle sıraladı; 

1) ilk ihaleyi, ihale dosyası hazır olmasına rağmen, hangi somut gerekçelerle iptal ettiniz ?

2)ilk ihalede büfeler makul bedelle ve küçük esnafın da ihaleye katılımına olanak sağlayacak şekilde büfeler için tek tek yapılırken, yeni ihale neden tek kalemde tüm büfeler için yapılmaktadır ? Düzceli küçük esnaf bu ihaleye nasıl girecektir? Yoksa Düzceli küçük esnaf bu ihalede yer almasa daha mı iyi olur ? 

3) tüm büfeleri tek kalemde ve 627.000 TL bedelle ihaleye çıkartarak  ve 18.810 TL geçici teminat bedeli belirlenerek rekabet şartları bozulmuş olunmuyor mu ? Nitekim ilk ihalede büfeler ayrı ayrı 43.000, 61.000 ve 462.000 TL gibi bedellerle Düzceli küçük esnafın da ihaleyi alabileceği tarzda yapılmıştı 

4) milletin olanı millete vermek , yani Düzcelinin olanı Düzceliye geri vermek sözü ile yola çıkılan bu projede de vaat edilen yapılmayacak, Düzceli verilen bu sözün de tutulmaması ile mi karşı karşıya kalacaktır . İstikrarın sağlandığı en önemli husus bu mu olacaktır ?

Adil rekabet koşullarını sağlaması için belediyeye çağrı yapan Er, “Lütfen sözünüzü tutun, adil olun, adil rekabet koşullarını sağlayın ve halkın olanı halka verin. Bu ihale şartnamesi adil hale getirilmeli ve mutlaka yeni bir şartname hazırlanmalıdır. Aksi halde akıllarda soru işaretleri oluşacak; kamu vicdanı büfeler ile alakalı şüphe içinde kalacaktır” dedi.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar