Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

‘Artık Düzce’den Uzak Dur’

Düzce Belediye Bakanı Dr. Faruk Özlü Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın Toki Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu basketbol takımına araç tahsis edilmediği yönündeki iddialarına tepki gösterdi. Özlü Tanal’ın Düzce’den uzak durmasını istedi. 

‘Artık Düzce’den Uzak Dur’
21.01.2022 - 12:48
Haber Merkezi

‘KENDİN İÇİN ARADIN BUNUN İÇİN DE ARARDIN’
 

Özlü sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Tanal’ın amacının fitne, fesat ve kargaşa çıkarmak olduğunu söyledi. Tanal’ın hakaret davasını geri çekmesi için kendisini telefon ile aradığını hatırlatan Özlü ‘Çocuklara araç verilmesini isteseydin bunu da arayıp söylerdin” dedi. 

TANAL : ‘ÇUCUKLARI MAÇA GÖNDEREMEYECEK KADAR ACİZ MİSİNİZ?’
 

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal twitter hesabından Toki Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nun yerel lig için Kırklareli ve Bartın’a gitmesi gerektiğini, ancak Düzce Belediyesi’nden talep edilmesine rağmen araç tahsisinin yapılmadığını iddia etti.  
Tanal Gençlik ve Spor Bakanlığı, Düzce Valiliği Düzce Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nü göreve çağırdığı twit dizininde şu ifadelere yer verdi: 

“Düzce Toki Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nun çok başarılı bir basketbol takımı var. Okul maçlarında Düzce il birincisi oldular. Bölge şampiyonasında Bolu’yu mağlup ettiler. Yerel lig için 8-12 Şubat Kırklareli’ne, okul maçları için 21-25 Şubat’ta Bartın’a gitmeleri gerekiyor.

Lakin öğrencilerin ulaşım, konaklama ve yemek gibi giderler için yeterli paraları yok. Veliler kendi aralarında para topladı, yetmiyor. Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün öğrenci başına yol+3 öğün yemek + kalacak yer için günlük belirlediği 62 TL, derde derman olmuyor.

Bu yüzden öğrenci velileri, Kırklareli ve Bartın’a maça giderken otobüs tahsis edilmesi talebiyle Düzce Belediyesi’nin kapısını çaldı. Belediye yetkililerinin telefonla dönüş yaptığı bilgisini edindik.

Düzce Belediyesi yetkilileri, “4 tane aracımız var. Siz 5’inci başvuransınız. Bu yüzden size araç veremiyoruz” cevabını vermiş. Şaka gibi! Düzce Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı gereği başarılı bir okul takımına araç tahsis edemiyor mu?
Düzce Belediyesi, Düzce Valiliği, Milli Eğitim İl Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, diğer kurumlar, ne yani Toki Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu basketbol takımını Kırklareli’ne, Bartın’a maça gönderemeyecek kadar aciz misiniz?

Geleceğimizin teminatı olan bu yavrularımızdan 4’ü, Milli Takım seçmelerine girecek. Yarın öbür gün gelip “Gururumuzsunuz!” diyerek fotoğraf çektirirsiniz!

Okul takımının fotoğraf çektiği spor salonunda asılı bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun fotoğrafının üst tarafında “Güçlü Türkiye İçin” sloganı yazılı. Söz değil, icraat gerek!

O zaman Güçlü Türkiye’nin gereğini yapın ve Düzce Toki Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu basketbol takımına sahip çıkın. Araç tahsis edin ki yavrularımız Kırklareli ve Bartın’daki maçlara çıksın. Çocuklarımızın hayallerini yıkmayın! Gençlik ve Spor Bakanlığı, Düzce Valiliği Düzce Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü gençlerimize sahip çıkın!”

‘DÜŞÜK PROFİLLİ SİYASET’
 

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’den de yanıt gecikmedi. Özlü Tanal’ın düşük profilli siyaset yaptığını belirterek artık Düzce’den uzak durmasını istedi. 

Özlü’nün paylaşımında şu ifadeler yer aldı: “Mahmut bey sen gerçekten bu çocuklara araç verilmesini istesen benim cep telefonum sende var. İstediğin zaman arıyorsun ya, bunda da beni arar söylerdin. Hatırla, sana hakaret davası açtığımda kendin için aradın, rica ettin, ben de seni kırmayıp davamı geri çektim.

Senin amacın bu çocuklara yardım etmek değil, fitne, fesat ve kargaşa çıkarmak. iyi niyetli olmadığın o kadar belli ki... Düşük profilli siyaset yapmayı bırak artık. Bizden de uzak dur, Düzce’nin üstünden düş artık.”


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar