Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

‘İl Başkanlığı Babadan Miras Değil’

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, yeni dönemde il başkanı adayı olmayacağını açıkladı.

‘İl Başkanlığı Babadan Miras Değil’
17.01.2022 - 15:21
Haber Merkezi
1

Yunus Özay Er, il başkanlığının babadan miras bir iş olmadığını kaydederek yeni dönemde siyaseten farklı görevler üstlenmeyi planladığını vurguladı. 


“Kariyer açısından başarısızlık”
 

Bir makamı uzun süre meşgul etmenin kariyer açısından başarısızlık olduğunu kaydeden Er “Partiyi ileriye taşıma noktasında ben 5 senenin yeterli olduğunu düşünüyorum. Bu babadan miras bir iş değildir. İnsanların çok uzun süre aynı makamı işgal etmelerinin kendi kariyerleri açısından da başarısızlık olduğunu düşünüyorum. Bir adım öteye taşıyamıyorsanız demek ki sizde de bir problem var. Eğer çok aksi bir durum olmazsa ben bir daha aday olmayacağım.” İfadelerini kullandı.

“Amacım siyasi anlamda insanların önünü açmak”

Başkan Er, konuşmasında teşkilat için çok emek verdiğini ve bu emeğin devam etmesini istediğini söyleyerek “Şu anda ki yönetim kurulunda da bu işi benim kadar iyi yapacak hatta belki benden daha iyi yapacak arkadaşlarımız var. Benim bütün derdim Siyasi manada insanların önünü açabilmek. Yeter ki teşkilatlarına zarar vermesinler. Çok emek verdik. Ben de çok emek verdim. Verilen emeği zayi ettiklerini ya da etmeyi planladıklarını anladığımda yüzüm değişiyor benim. Arkadaşlarımız bu yönde hassasiyet gösterirlerse ki gösteriyorlar, Partiyi ileriye taşıma noktasında ben 5 senenin yeterli olduğunu düşünüyorum” dedi. 

“Siyasi hayatımın sonu değil”

5 yıldır başkanlık koltuğunda oturan Er, 5 yılın sonunda insanların ‘5 buçuk senede ne yapamadın da yeni dönemde yapacaksın?’ sorularının kendisini rahatsız edeceğini belirtti. 

Yunus Özay Er siyasi hayatının son bulmayacağını farklı alanlarda görev yapmak istediğini söyleyerek  “Görev sürem bittiğinde 5 buçuk senelik il başkanlığı yapmış oluyorum. 5 buçuk sene il başkanlığı yapmış bir insanın bir dönem daha yapması için insanlara yeni şeyler anlatması lazım. O da benim kendi kendimle çelişmem olur. 5 buçuk senede ne yapamadın da yeni dönemde yapacaksın soruları ile karşı karşıya kalmak beni rahatsız eder."  diye konuştu.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • .
    .
    17.01.2022 15:39

    İsabetli olur.

Resmi İlanlar