Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Er: “Ben Yargıya Taşımazdım”

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Olimpiyat Kavşağı için Belediye Meclisinde yapılan protestonun yargıya taşınmasını eleştirdi. Er, gayri ahlaki bir durum olmadığı sürece Belediyenin kendi vatandaşı ile mahkeme önünde hesaplaşmasının doğru olmadığını vurguladı.“Ben Belediye Başkanı olsam konuyu yargıya taşımazdım” dedi.

Er: “Ben Yargıya Taşımazdım”
17.01.2022 - 15:15
Haber Merkezi

Düzce Belediye Meclisinin Aralık ayı ilk toplantısına katılarak Olimpiyat Kavşağı isminin tescillenmesini isteyen ve pankart kaldıran gruba Düzce Belediyesi tarafından suç duyurusunda bulunulmuştu. Olayla İlgili açıklamada bulunan İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, “Ben belediye başkanı olsaydım konuyu yargıya taşımazdım” dedi. 

“Ben olsaydım yargıya taşımazdım”

Başkan Yunus Özay Er, “Protesto çok güzeldi. Çok kaliteliydi. Ben olsaydım olgunlukla karşılardım. Yani biz her işimizde işi bir kavgaya taşımak zorunda değiliz. İnsanlar demokratik haklarını kullanıp pankart taşıyorlar. Tabii orada yaşanan bazı olayları kabul etmek hoş olmaz ama bunun bir sebebi var. Ben belediye başkanı olsaydım ben olayı yargıya taşımazdım.” İfadelerinde bulundu. 

“3 günde çözülecek iş “

İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, olimpiyat kavşağı sorununun kısa süre içerisinde çözüme kavuşması gerektiğini belirterek “Olimpiyat kavşağı ismi ile başlayan bu iş en fazla 3 günde çözülebilecek bir iş. Bunu çözebilmeniz için şehrin dinamiklerini bilmeniz ve şehri tanımanız gerekiyor. Neden kolay çözülemediğini de anlayamıyorum. Doğru bulmuyorum. Belediye her ne olursa olsun gayri ahlaki bir durum olmadığı sürece kendi vatandaşı ile mahkeme önünde hesaplaşmaz” dedi.

Er, Belediyenin yaklaşımını doğru bulmadığını kaydederek sorunun bir an önce çözüme kavuşmasını diledi.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar