Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Yeşil Yol İle Gelirimiz Artacak

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, yayla turizmini parlatacak Yeşil Yol Projesi için çalışmalarını sürdürüyor. Doğayı tahrip etmemenin kırmızı çizgileri olduğunu kaydeden Yılmaz, projenin uygulanacağı alanda betonlaşmaya asla izin vermeyeceklerini söyledi.

Yeşil Yol İle Gelirimiz Artacak
17.01.2022 - 10:42
Güncelleme 17.01.2022 - 10:50
Özel Haber

1. Etabı Dikmen yaylasından başlayıp Abant’ta bitecek olan Yeşil Yol Projesi ile Düzce’nin turizm gelirinin artacağını kaydeden Yılmaz Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un önümüzdeki bahar aylarında Düzce’ye gelerek projenin uygulanacağı alanda incelemelerde bulunacağı müjdesini verdi.

‘DİKMEN’DEN BAŞLAYIP ABANT’TA BİTECEK’

Doğa turizminin canlandırılmasına yönelik uygulanacak projenin detayları ile ilgili bilgi veren Yılmaz "Yeşil yol projesi Düzce turizmine, doğa turizmine çok katkı sağlayacak bir proje. Bu proje Doğu Karadeniz'de uygulanan projenin bir modeli. Dikmen Yaylası ile başlayıp, Kardüz yaylasına bitişik Abant Yaylası'nda biten kısım 1. Etap olacak. Zaten orada bir mevcut yol ağı var. Düzce merkezden o yol ağına bağlanıp Düzce turizmine önemli katkı sağlayacak bu projeyi hayata geçirmek istiyoruz” dedi.

‘TURİZM GELİRİMİZ ARTACAK’

Ümit Yılmaz, proje hayata geçtiğinde Düzce’nin turizm gelirinin ciddi oranda aratacağına işaret ederek “Proje hayata geçtiğinde Düzce’nin turizm gelirlerinde ciddi bir artış olacak. Düzce 2 metropol arasında yer alan bir şehir. Metropollerde bunalan insanların kısa süre içinde ulaşabilecekleri, doğa ile iç içe olabilecekleri, nefes alabilecekleri bir imkan doğacak” diye konuştu.

BAKAN ERSOY DÜZCE’YE GELECEK

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un önümüzdeki bahar aylarında Düzce’ye gelerek alanda incelemelerde bulunacağını söyleyen Yılmaz “Proje taslağını Düzce Üniversitesi ile birlikte hazırladık. Taslak projeyi Sayın Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy'a sunduk. Kendisinden de son derece olumlu dönüşler aldık. Bakanımız bu yaz Düzce'ye gelip bölgede incelemede bulunacaktı. Ancak yangın felaketi çalışmaları sekteye uğrattı. İnşallah önümüzdeki bahar kendisini çağıracağız. Bölgeyi görebilmesi ve hazırladığımız taslak projeyi hayata geçirmesi için elimizden geleni yapacağız” şeklinde açıklama yaptı.

‘BETONLAŞMAYA İZİN VERMEYECEĞİZ’

Yılma proje uygulaması sırasında betonlaşmaya asla izin vermeyeceklerinin altını çizerek “Bu projede bizim kırmızı çizgimiz doğayı tahrip etmemek. Alanda betonlaşmaya müsaade etmeyeceğiz, geçirgen yollarla ulaşım ağını birbirine bağlayacağız. Kesinlikle betonlaşmaya karşıyız” dedi. Haber: Elif Varol

 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar