Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DÜZCE DEPREM BÖLGESİNDE SAĞLIK OLUYOR

Düzce’den deprem bölgesine giden UMKE ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri ekipleri günlendir canla başla bir depremzedenin daha hayatta kalabilmesi için çaba harcıyor. Asrın felaketinin yaşandığı Güneydoğu Bölgesinde depremzedelerin canları onlara emanet.

DÜZCE DEPREM BÖLGESİNDE SAĞLIK OLUYOR
13.02.2023 - 13:37
Haber Merkezi

İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, hayata tutunan her bir canın, zorlu koşullarda çalışan ekiplere yorgunluklarını unutturduğunu söyledi. Yılmaz “Hep birlikte bu günlerin üstesinden geleceğiz” dedi. 

Düzce’den bölgeye giden ekipler kutsal görev aşkıyla gece gündüz demeden göçük altında kalanların hayata yeniden bağlanması için çalışıyor. Depremin yaşandığı ilk gün bölgeye intikal eden sağlık ekipleri nöbet değişimi yaptı. 46 kişilik yeni ekip bölgede can kurtarmaya devam edecek.  

UMKE ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri ekipleri 13 yaşındaki Fatih Esmerli ve 57 yaşındaki bir hastanın enkaz altından çıkarılarak ambulans ile sahra hastanesine naklini gerçekleştirdi. 

İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, ekiplerin gücünü görev aşkı ve milletin dualarından aldığını vurgulayarak “Düzce UMKE ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri ekiplerimiz deprem bölgesinde canla başla görev yapmaya devam ediyor. Gücünü görev aşkı ve necip milletimizin dualarından alan arama kurtarma ve sağlık ekiplerimiz bölgede 7/24 görev yapmaktadır. Hep birlikte el ele vererek bu günlerin üstesinden geleceğiz. Hayata tutunan her bir cana dokunmak, zorlu koşullarda görev yapan ekiplerimizin tüm yorgunluğunu unutturuyor” diye konuştu.


Editör: D. GAZETESİ