Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

GEZİCİ SAĞLIK ARACI MEVSİMLİK İŞÇİLERİN YANINDA

Düzce'de mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarına ağız diş sağlığı taraması ve sağlıklı beslenme konusunda eğitim gerçekleştirildi. Çocuklar diş taramasından geçirildi.

GEZİCİ SAĞLIK ARACI MEVSİMLİK İŞÇİLERİN YANINDA
24.08.2023 - 17:08
Haber Merkezi

Düzce'de başlayan fındık toplama sezonu ile birlikte şehir dışından şehre yüzlerce mevsimlik tarım işçisi ailesi ile birlikte Düzce'ye geldi. Aileler fındık toplamak için tarlalara giderken, çocuklara yönelik de Düzce İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından diş taraması etkinliği gerçekleştirildi. 

Düzce İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Sağlıklı Hayat Merkezinde görevli Diş Hekimlerince yürütülen koruyucu ağız ve diş sağlığı hizmetleri dahilinde mevsimlik tarım işçisi ailelerin çocuklara yönelik ağız ve diş sağlığı genel bilgilendirme eğitimi ve diş taraması yapıldı.

Gümüşova Toplum Sağlığı Merkezi ve Sağlıklı Hayat Merkezinde görevli ekiplerce, Gümüşova Ortaokulunda düzenlenen tarama programında ayrıca obezite, fiziksel aktivite ve sağlıklı beslenme konularında çocuklara eğitim verildi. Tarama programına katılan çocuklara diş macunu ve diş fırçası seti hediye edildi.


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar