Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

TÜRKİYE'DE ARTIYOR DÜZCE'DE AZALIYOR

Sağlık Bakanlığını verilerine göre Türkiye’de COVİD-19 vakaları her geçen gün artıyor. Ülke genelinde haftalık vaka sayısı 365 bini bulurken Düzce’de gerileme görülüyor .

TÜRKİYE'DE ARTIYOR DÜZCE'DE AZALIYOR
9.08.2022 - 13:29
Özel Haber
1

Düzce İl Sağlık Müdür Dr. Yasin Yılmaz Düzce’de korona vaka sayısının gerileme seyrinde olduğunu belirtti. Dr. Yılmaz,  sağduyulu davranarak  aşılarını yaptıran Düzcelilere teşekkür etti. 

Sağlık Müdürü Dr Yasin Yılmaz Düzce’de günlük ortalama vaka sayısının 150’lerde seyrettiğini, ancak bu sayının zaman zaman 100’ün altına düştüğünü söyledi. 

HASTANEDE YATAN 15 HASTA VAR

Hastanede yatan 15 hastanın bulunduğunu bunlardan 4’ünün yoğun bakım hastası olduğunu kaydeden Yılmaz “Hastane yükümüz hafif. Günlük ortalama vaka sayımız 150 civarında. Bu sayı zaman zaman 100’ün altına da düşüyor. Hastanede yatar durumda 15 hastamız var. Bunlardan 4’ü yoğun bakımda” dedi. 

“SAĞDUYU SAYESİNDEVAKALAR YÜKSELMİYOR”

Dr. Yasin Yılmaz Düzcelilerin sağduyusu sayesinde vakalarda düşüş yaşandığını dile getirerek “Vatandaşlarımız sağduyulu davranıyor.
Aşılarını yaptırıyor, kuralları uyuyorlar. Bu sayede vaka sayımız yükselmiyor. Tüm Düzcelilere teşekkür ederim” diye konuştu.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Can can
    Can can
    10.08.2022 22:11

    Düzce aşılamasını en son bitiren 3 ilden birtanesi ondan dolayıdır, yani aşının etkisi hala devam ediyor bir kaç aya kadar en fazla artan il haline gelir merak etmeyin, covid zoonotik bir virüstür Düzce’de azalması mümkün değil!