Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

12 BİN KİŞİYE HİZMET VERECEK 

Duraklar Köyü ve Yazlık Mahallelerinde inşa edilecek Aile Sağlığı Merkezleri yaklaşık 12 bin kişiye hizmet verecek. Düzce İl Sağlık Müdürlüğü,  Aile Sağlığı Merkezi hizmet binasının inşası için ihaleye çıkıyor. İnşaatların 6 ay içerisinde tamamlanması planlanıyor.  

12 BİN KİŞİYE HİZMET VERECEK    
9.05.2022 - 11:49
Özel Haber

YAZLIK’TA YENİ BİNA YAPILACAK 

Boğaziçi Yazlık Mahallesinde yapılacak binanın toplam arsa alanı 2 bin 97 metrekare. Arsa üzerine 2 hekimli tip proje uygulanacak. Mevcut bina yıkılacak ve o alan da otopark olarak değerlendirilecek. Şuanda Aile Sağlığı Merkezine kayıtlı hasta sayısı 4 bin 907. Ayrıca bin 806 kişiye de gezici sağlık hizmeti veriliyor.

DURAKLAR’DA HEKİM SAYISI 2 OLACAK

Tek hekim ile 3 bin nüfusa hitap eden Duraklar Aile Sağlığı Merkezi ise Sağlık Bakanlığı’nın makro planlamaları doğrultusunda 2 hekimli olacak şekilde yenilenecek. 6 bin kişiye hizmet vermesi hedeflenen aile sağlığı merkezi, 600 metrekare arsa içerisinde 300 metrekare olarak yapılacak.

İhale 30 Mayıs 2022 Pazartesi günü saat 10.30’da Düzce İl Sağlık Müdürlüğü Satın alma Biriminde gerçekleştirilecek. 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar