Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Maske Ve Mesafeye Dikkat

İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz Düzce’de koronavirüs vaka sayısının 100 binde 500’lere kadar çıktığını söyledi. Yılmaz Düzce’de hasta karşılama, yataklı servis ve yoğun bakımlarda herhangi bir sorun olmadığının da altını çizdi.

Maske Ve Mesafeye Dikkat
27.01.2022 - 11:30
Güncelleme 27.01.2022 - 11:38
Özel Haber

‘KURALLARA UYMALIYIZ’

Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarak omicron dalgalanmasının en az vakayla atlatılabileceğine işaret eden Yılmaz “Sağlık Bakanımızın son hafta yayınladığı verilere göre 100 binde 500’lere kadar yükseldik. Belli bir süre bu seviyede yada bunun biraz daha üzerinde sayılar olacaktır. Türkiye’de 70 binin üzerinde vaka çıkıyor şuanda. Düzceli hemşerilerimizle birlikte maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarak inşallah bu omicron dalgalanmasını da aşacağımızı ümit ediyorum” dedi.

‘YOĞUN BAKIMLARDA SORUN YOK’

Yılmaz hasta karşılama, yataklı servis ve yoğun bakımlarda herhangi bir sorun yaşanmadığını belirterek “Hasta karşılamada, yataklı servislerde, yoğun bakımda herhangi bir sıkıntımız yok. Ciddi bir artış söz konusu değil. Ancak vakaların artışından sonra durumu tekrar değerlendirmemiz gerekebilir” diye konuştu.

‘EN ÖNEMLİ SİLAHIMIZ AŞI’

Salgınla mücadelede en önemli silahın aşı olduğuna bir kez daha dikkat çeken Yılmaz “Salgının en başında da ifade etmiştik. Salgının hastalanarak değil, salgından korunarak aşabiliriz. Elimizdeki en önemli silahımız aşı. Aşıda hatırlatma dozlarımız başladı. Vatandaşlarımız bütün sağlık tesislerimizde hatırlatma dozlarını yaptırabilirler” şeklinde açıklama yaptı.

‘KAPALI ALANLARDA KALMA SÜRESİ KISALMALI’

Yılmaz kapalı alanlarda kalma süresinin de kısaltılması gerektiğini vurgulayarak “Havaların soğuması ile birlikte kapalı alanlarda kalış sürelerimiz uzadı. Mümkün olduğu kadar kapalı alanlarda kalış süremizi kısaltmamız ve kendi kişisel alanımıza en kısa sürede dönmemiz lazım. Kapalı alanlarda mutlaka maske kullanılmalı ve mesafeye dikkat edilmeli. İnşallah vaka sayılarının düştüğü günleri de hep birlikte göreceğiz” dedi.


Editör: E. Varol