Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Hastanenin Hizmet Ağı Genişleyecek

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin hastane statüsü kazanması ile birlikte hekim sayısının artacağını söyledi.

Hastanenin Hizmet Ağı Genişleyecek
7.01.2022 - 10:40
Güncelleme 7.01.2022 - 10:44
Özel Haber

Yılmaz, hastanede cerrahi alanda da müdahalelerin yapılabileceğini böylece Düzcelilerin tedavi için farklı illere gitmek zorunda kalmayacaklarını kaydetti.

HEKİM SAYISI ARTACAK

Merkezin hastane statüsüne kavuşmasının en önemli avantajının hekim sayısındaki artış olacağını belirten Yılmaz “Hekim sayımız artacak. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi 2007 yılında kuruldu. Farklı binalarda faaliyet gösterdi. 2014 yılında da mevcut binasına taşındı. Binaya taşındığında 18 tane hekim vardı. 2018 yılında ben göreve başladığımda Merkez C Grubu statüsündeydi.  40 hekim mevcuttu.2019 yılında B Grubu statüsüne yükselttik. Hekim sayısı 60’a çıktı. Merkez hastaneye dönüştüğünde hem hekim sayısı artacak hem de uzman hekim sayısı artacak. Merkez statüsündeyken her uzmanlık alanına 1 hekim tahsis edildi” dedi.

FARKLI İLLERE GİTMEK ZORUNDA KALMAYACAKLAR

Cerrahi alanlarda yapılacak müdahaleler için Düzcelilerin farklı illere gitmek zorunda kalmayacaklarını ifade eden Yılmaz “Hastane olduğunda hem ameliyathaneye kavuşmuş olacağız hem de ortodonti, diş cerrahisi, çene cerrahisi, çocuk diş cerrahisi gibi alanlarda kadro sayıları artacak. Hizmeti genişletmiş olacak. Böylece vatandaşlarımızın farklı illere gitmesini engellemiş olacağız” diye konuştu. Haber: Elif Varol


Editör: E. Varol