Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

‘Düzce'de Sağlıkta 2071’i Planlıyoruz’

İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz sürdürülebilirliği önemsediklerini, planlarını 2053 ve 2071 yıllarını düşünerek yaptıklarını kaydetti.

‘Düzce'de Sağlıkta 2071’i Planlıyoruz’
20.12.2021 - 10:30
Güncelleme 20.12.2021 - 10:44
Özel Haber

 

İl genelinde 128 tane aile hekimi ile yaklaşık 40 noktada hizmet verdiklerini ifade eden Yılmaz, doktor ve ambulans sıkıntısının doktor ve ambulans sıkıntısı olmadığının da altını çizdi. 

İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz gazetemize gerçekleştirdiği ziyarette Düzce’de yapılan sağlık yatırımları ile ilgili bilgi verdi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz   Gazetemiz sahibi Asu Beşer Karpuz’a sağlık alanındaki çalışmaları ve projeleri değerlendirdi. Gazetemiz Haber Müdürü Elif Varol ve Kenan Işık’ın sorularını yanıtladı.

Şuanda Atatürk Devlet Hastanesi’ne bir günde ortalama 6 bin hastanın geldiğini belirten Yılmaz, İlçe hastanelerinin yoğunluğu bir nebze de olsa azalttığını dile getirdi.  

YENİ PROJELER VAR

Akçakoca, Duraklar, Boğaziçi ve Aziziye’deki yatırımların son durumunu aktaran Yılmaz “Duraklar ve Boğaziçi’nde yeni sağlık merkezlerimiz yapılıyor. Zemin etüt çalışmaları sürüyor. Zemin etüdü bittikten sonra ihalesini yapacağız. Sonra yer teslimi yapılacak.  Akçakoca’daki inşaat bitmek üzere. Aziziye’deki sağlık merkezinde de inşaat sürüyor. Yeni projelerimiz de var. Yatırım planına alındıktan sonra paylaşacağız” dedi. 

CUMHURBAŞKANLIĞI’NDAN ONAY ALINACAK

Akçakoca Devlet Hastanesinin alanını 12 binden 23 bin metrekareye çıkarttıklarını ifade eden Yılmaz “Bunun için Cumhurbaşkanlığı’ndan tekrar bir ihale onayı alınacak. Daha sonra ihalesi yapılacak” şeklinde bilgi verdi. 

2071’İ PLANLIYORLAR

Yasin Yılmaz sürdürülebilirliği önemsediklerinin ve makro planı 2053, 2071 yıllarını düşünerek yaptıklarının altını çizdi. 

DOKTOR VE AMBULANS SIKINTISI YOK

İl genelinde 128 tane aile hekimi ile yaklaşık 40 noktada hizmet verdiklerini ifade eden Yılmaz, doktor ve ambulans sıkıntısının olmadığını vurgulayarak  “18 noktada ambulansımız var. Ambulansların hastaya ulaşma süresi ortalama 7,5 dakika” diye konuştu. Haber: Elif Varol

 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar