Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Sağlıkta Büyük Hizmet

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nin yanına kurulacak olan helikopter pisti ile ambulans helikopterle hasta nakilleri çok daha kısa sürede yapılacak ve özel çaba gerektirmeyecek.

Sağlıkta Büyük Hizmet
13.12.2021 - 13:08
İHA

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü helikopter ambulansların kolaylıkla inip hastaları alabilmeleri için pist çalışmalarını sürüyor. Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz’da pistin bir an önce tamamlanması için çalışmaları yerinde takip ediyor.

İl Sağlık Müdürlüğü, yoğun bakım ve acil sağlık hizmetleri kapsamında helikopter ambulansların hasta nakli yapmaları sırasında yaşanan sorunları ortadan kaldırmak için harekete geçti. Ambulans helikopterlerin Düzce Üniversitesi stadyumuna inmesi Atatürk Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinden alınan hastaların nakil süresini uzatıyordu. Bunun üzerine çalışma başlatan Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, proje hazırlayarak Düzce Valisi Cevdet Atay’dan onay aldı. Ardından da özel idare kaynakları ile ambulans helikopterlerin inebilmesi için Atatürk Devlet Hastanesi yanında bulunan alana helikopter pisti çalışması başlattı. Pistin bir an önce bitirilmesi için çalışmaları yakından takip eden Dr. Yasin Yılmaz, ekiplerden de anlık olarak çalışmanın safhaları hakkında bilgiler alıyor.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar