Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

‘Okullardaki Vaka Oranı Yüzde 5’lere Düştü’

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz okullardaki Covid19 vaka oranının yüzde 20’lerden yüzde 5’lere gerilediğini söyledi.

‘Okullardaki Vaka Oranı Yüzde 5’lere Düştü’
12.12.2021 - 20:01
Güncelleme 12.12.2021 - 21:28
Özel Haber

Günlük vaka sayısının da 150’lere düştüğünü belirten Yılmaz “Elimizdeki tek silah aşı. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymalıyız” dedi.

‘ELİMİZDEKİ TEK SİLAH AŞI’

Düzce’nin maviye çok yaklaştığının altını çizen Yılmaz, aşının önemine dikkat çekti. Yılmaz, kapalı alanlarda fazla zaman geçirilmemesi tavsiyesinde bulunarak “Maviye dönmemize çok az kaldı. Tek doz aşı yaptırıp 2.dozu yaptıramadan covid olan vatandaşlarımız vardı. O sebeple aşılama biraz yavaşladı. Mutlaka yeni varyant ve mutasyonlar olacak. Yeni varyant Omicron takip ediliyor. Önümüzdeki süreçte onunla ilgili ne yapacağımızı göreceğiz ama alacağımız tedbirler de aynı elimizdeki silahta aynı. Elimizdeki silahımız aşı. Alacağımız tedbirler ise maske, mesafe ve hijyen. Birde kapalı alanlarda çok fazla kalmamalıyız” dedi.

‘VAKA SAYILARI DÜŞÜYOR’

Düzce’de günlük vaka sayılarının azaldığını belirten Yılmaz “Vaka sayıları düşüyor. Günlük vaka sayısı 150’li sayılara doğru indi. Kapalı okulumuz yok. Zaman zaman sınıflar ile ilgili karantina uygulamamız gerekiyor. Ancak sınıf karantina oranı da çok düştü. Okullardaki vaka oranı daha önce yüzde 20’lerdeydi. Şimdi yüzde 5’lere düştü” diye konuştu. Haber: Elif Varol


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar