Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

EN BÜYÜK NEDEN SAĞLIKSIZ BESLENME VE STRES

Uzman Doktor Mustafa Çalışkan sağlığa olan olumsuz etkisi olan yanlış beslenme ve teknoloji bağımlılığının diyabete neden olduğunu söyledi.

EN BÜYÜK NEDEN SAĞLIKSIZ BESLENME VE STRES
15.11.2023 - 16:39
Haber Merkezi

Düzce Atatürk Devlet Hastanesinde 14 Kasım Diyabet günü kapsamında eğitim programı düzenlendi.Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimliği, 14 Kasım Diyabet Günü münasebetiyle, hastanede tedavi gören ve takipleri devam eden Diyabetik hasta ve hasta yakınları ile hastanede görev yapan stajyerlere yönelik eğitim düzenlendi. 

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi konferans Salonunda  düzenlenen eğitimde; Uzman Doktor Mustafa Çalışkan tarafından ‘’Diyabetin Tarihçesi, Nedenleri, Belirtileri, Tedavisi ve Korunma Yolları‘’ ile ilgili bilgiler verildi.

Programa katılan  gençlere hazır gıda ile beslenmenin zararlarını anlatan Mustafa Çalışkan  yoğun miktarda teknoloji bağımlılığının sağlığa olan olumsuz etkilerine değindi.  Sağlıksız beslenmenin ve teknoloji, bağımlılığının Diyabete neden olduğuna vurgu yaptı.

Eğitim programında Psikolog Aykan Gürkan ‘’Diyabet ile Mücadelede Psikolojik Farkındalık’’, Diyetisyen Dilan Tutuş "Diyabette Beslenme Nasıl Olmalıdır?‘’, Fizyoterapist Nurullah Çubuk ‘’ Diyabette Egzersiz ve Spor‘’ konularında katılımcılara bilgiler verildi.

Haber: E.Yılmaz


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar