Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

YARDIM ÇAĞRISINA KEŞİR VE ŞENGÜLOĞLU YANIT VERDİ

"Macaristan'da Yaşanan Trajik Trafik Kazası Sonucu Yaralanan Düzceli TIR Şoförü, Ayşe Keşir ve Hasan Şengüloğlu'nun Destekleriyle Ambulans Uçakla Türkiye'ye Getirildi"

YARDIM ÇAĞRISINA KEŞİR VE ŞENGÜLOĞLU YANIT VERDİ
27.10.2023 - 14:16
Özel Haber
1

Macaristan’da kaza geçiren Düzceli Recep Tayyip Çiçek’in yardım çağrısına AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ile AK Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu yanıt verdi.

 
Türk Tır Şoförü, AK Parti Düzce İl Başkanı ve Kadın Kolları Genel Başkanının Destekleriyle Ambulans Uçakla Türkiye'ye Getirildi

Uluslararası lojistik yapan bir firmada tır şoförü olarak çalışan Düzce'nin Soğukpınar Mahallesi nüfusuna kayıtlı Recep Tayyip Çiçek Macaristan'da trafik kazası geçirdi. Kaza sonucu ayağında kırıklar meydana gelen Çiçek oradaki hastanede yapılan ilk müdahaleden sonra 3 gün yoğun bakımda kaldı. Daha sonra servise alınan Çiçek, AK Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu ve AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’e ulaştı. Macaristan’da şartların kötü olduğunu ve tedavisine Türkiye’de devam etmek istediğini bildirdi.

Bu talebin ardından harekete geçen Keşir ve Şengüloğlu, konsolosluk yetkilileri ile görüşme sağladı. Çiçek'in durumu ve seyahat şartları göz önüne alındığında kara yoluyla Türkiye'ye getirilmesinin mümkün olmayacağı sonucuna varıldı. Bunun üzerine Keşir, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile iletişime geçerek ambulans uçak talebinde bulundu.

Bakan Koca'nın onayını alan talep sonucunda Türkiye'ye geri getirilmek üzere Macaristan'a ambulans uçak gönderildi. Çiçek, Türkiye'ye getirildikten sonra İstanbul'daki Çam ve Şakura Şehir Hastanesine sevk edildi. Çiçek'in sağlık durumunun her geçen gün iyileştiği ve tedavisine devam edildiği bildirildi.

Haber: E.Yılmaz


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Aysel çiçek
    Aysel çiçek
    27.10.2023 19:06

    Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Resmi İlanlar