Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

YILMAZ: "BU HAFTA BİZİM İÇİN ÖNEMLİ"

Düzce İl Sağlık Müdürü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Gebe Sınıfı ekibince 1-7 Ağustos Dünya Emzirme Haftası kapsamında, Anne sütünün önemine dikkat çekmek amacıyla farkındalık etkinliği düzenlendi.

YILMAZ: "BU HAFTA BİZİM İÇİN ÖNEMLİ"
2.08.2023 - 17:37
Güncelleme 2.08.2023 - 17:43
Haber Merkezi
1

İl Sağlık Müdürü Dr.Yasin Yılmaz, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uz.Dr.Sabri Aktüre'nin katıldığı ve Sağlıklı Hayat Merkezinde düzenlenen etkinliğe anne ve anne adaylarımız katıldı. Etkinlikte anne ve anne adayları ile bir araya gelen İl Sağlık Müdürü Dr.Yasin Yılmaz, anne sütünün çocuk sağlığına büyük katkı sağladığına dikkat çekti.

İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, etkinlikte yaptığı açıklamada, "Anne sütünün önemine dikkat çekerek, "1-7 Ağustos emzirme haftası, anne sütü öneminin vurgulandığı bir hafta. Daha önce de sizlerin malum olduğu üzere yakın gebe takibi ile ilgili marka üzerinden proje hazırlamıştık ve belli bir yaşın üzerin de riskli olan gebelerimizi takip ediyorduk. Oradan, bugün doğum yapan annelerimizden bazılarını misafir ettik. Onun dışındaki annelerimizi de misafirimiz oldular." dedi.

Dr. Yasin Yılmaz "Bu hafta bizim için önemli, çünkü iki yaşına kadar anne sütü çocuğun hem gelişimi, hem sağlığı, hem viral enfeksiyonlardan korunması, anne sevgisi her açıdan çok önemli. O yüzden biz anne sütünü her doğan bebeğimizin iki yaşına kadar almasını önemsiyoruz. Buradan bunu tekrar vurgulamak istiyoruz; o yüzden de bugün arkadaşlarımız da güzel bir etkinlik yaptık. Annelerimizle, bebeklerimizle bir araya geldik ve güzel vakit geçirdik.Tekrar buradan herkese 1-7 Ağustos tarihi dışında da anne sütü öneminin vurgulandığı ve önemsendiği günlerin, bebeklerimizin daha sağlıklı olduğu ve daha mutlu olduğu bir dünya diliyorum." diye konuştu.

Etkinlik kapsamında programa katılan Annelerimize ve programda eğmeği geçen personellerimize aşure dağıtımı yapıldı.

HABER: E.YILMAZ


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Düzceli
    Düzceli
    3.08.2023 12:39

    Bende bu gebe uygulamasından yararlandım. Çok iyi ve Türkiye'ye örnek olması lazım bunu ilimize kazandıran Sağlık Müdürlüğüne teşekkür ederim. Sağlıklı bir şekilde doğum yaptım evladım kucağımda.

Resmi İlanlar