Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

UZMAN ANTRENÖR YÜRÜYÜŞ VE EGZERSİZ TAVSİYE ETTİ

Uzman Fitness antrenörü Yasemin Baş, yürüyüş ve egzersizler ile kişilerin istedikleri kiloya inebileceklerini belirtti.

UZMAN ANTRENÖR YÜRÜYÜŞ VE EGZERSİZ TAVSİYE ETTİ
21.05.2023 - 21:08
Haber Merkezi

Yaz mevsiminin yaklaşmasıyla beraber pek çok kişi fazla kilolarından kurtulmak istiyor. Kişilerin sürekli kilo verme çabaları bir işe yaramıyorsa ve ne kadar uğraşılsa da tartıda kayda değer bir eksilme görülmüyorsa, yanlış uygulamalar yapılıyor. Düzce’de uzman Fitness antrenörlüğü yapan Yasemin Baş, kişilerin aç kalarak kilo vermesinin yanlış olduğunu, doğru orantılar ile kilo vermenin önceliğinin spor salonlarına gidilmesi gerektiğini dile getirdi.

Spor salonlarında kardiyo antrenmanlar yapılıyor

Kişilerin yaz aylarında öncesinde kilo verme istekleri varsa spor salonunda ilk olarak kardiyo antrenman yaptıklarını vurgulayan Uzman Fitness antrenörü Yasemin Baş, “ Kişi kilo vermek istiyorsa ilk önce kardiyoantrenmanları ile vücudumuzdaki fazla kiloları atıp daha sonra sıkılaşma programına geçmemiz lazım.

Kişi ilk geldiğinde kardiyoanrenmanı ile yeme içmesi ile aynı şekilde destekleyerek normal bir antrenman sürecimiz oluyor. Bu zaman zarfı içerisinde kişinin yağ kas oranları, ölçümleri kilosunu kontrol altında tutarak ilerliyoruz. Belli bir süreden sonra istediği kiloya düştükten sonra sıkılaşma programına geçiyoruz. Bu programda ilk olarak full body antrenmanı yapıyoruz. Bu antrenmandan verimlilik aldıktan sonra veya adaptasyon programını atlattıktan sonra bölgesel antrenmanımıza geçiyoruz. Bölgesel antrenmanlarda genellikle kişinin istediği bölgelere yönelik daha ağırlık vererek ilerliyoruz. Bu şekilde çalışmalara devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

“Yürüyüş ve egzersiz yapılabilir”

Kişilerin yürüyüş yaparak evlerinde de kilo verebileceğini vurgulayan Baş, “ Kişi bu söylediklerimizi kendi evinde yapabilir. Kilo verme olarak ilk önce kendisi yaşadığı çevrede eğer yürüyüş yapabileceği bir yer varsa yürüyüş yapabilir. Bunun dışında Süper setler tarzında evde kardiyo egzersizleri yapabilir. Yine kardiyo egzersizleri ile beraber yeme içmesine dikkat ederek bu şekilde ilerleyebilir. Daha sonra belli bir kiloya düştükten sonra direnç lastiklerimiz ile hafif, orta ve ağır bir şekilde bölgesel veya full body şeklinde aynı antrenmanları yapabilirler” ifadelerini kullandı.

“Kişi çok çabuk kilo verebilmesi için kendini aç bırakıyor. Bu çok yanlış bir şey”

Çok çabuk kilo vermek isteyen kişilerin aç kalmasının çok yanlış olduğunu vurgulayan Uzman Fitness antrenörü Yasemin Baş, “ Kişi çok çabuk kilo verebilmesi için kendini aç bırakıyor. Bu çok yanlış bir şey. Zaten kişi kendine zaman tanımladıktan sonra belli başlı vücutta görünümü değişebilmesi için en az 2-3 ayı gözden çıkarması gerekiyor.

Vücutta kalıcı bir şekilde olması için bu önemli bir ay aralığı. Bunun yanı sıra sporunu düzgün yapıp, diyetisyen desteği alıp yeme içmesine de gerçekten dikkat ederse zaten bir ayın sonucunda veya iki ayın sonucunda belli başlı ufak değişiklikler görmeye başlar. Bunu zaten devam ettirdiği sürece düzgün bir şekilde ilerlediğinde verdiği kiloları çok çabuk bir şekilde geri almaz” dedi.


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar