Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ OLACAK

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Atatürk Devlet Hastanesi’nin Eğitim ve Araştırma Hastanesine dönüştürülmesi için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

23.02.2023 - 17:43
Güncelleme 23.02.2023 - 17:49
Özel Haber

Dr. Yasin Yılmaz, Devlet Hastanesine Eğitim ve Araştırma Hastanase statüsünün kazandırılması ile ile hastaların il dışına gitmek zorunda kalmayacağını, araştırılması gereken rahatsızlıkların Düzce’de tedavi edilebilceğini belirtti. Dr. Yasin Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yapılacağı Fidanlık arazisinin Sağlık Bakanlığına tahsisi ile ilgili çalışmaların Dr. Faruk Özlü tarafından yürütüldüğünü ifade etti.

NÜKLEER TIP , KALP MERKEZİ HAZIRLIĞI

Devlet Hastanesinin Eğitim Araştırma hastanesi statüsü kazanmak için de girişimlerin devam ettiğini söyledi.

Düzce’nin sağlık alanında her geçen gün geliştiğine dikkat çeken Dr. Yasin Yılmaz, nükleer tıp, kalp merkezi ve kadın doğum çocuk hastanesinin faaliyete geçmesi için yoğun mesai harcadıklarını vurguladı.

FARUK ÖZLÜ FİDANLIK TAHSİSİ İÇİN GÖRÜŞÜYOR

33 dönümlük Fidanlık arazisinin Sağlık Bakanlığına tahsisi ile ilgili sürecin devam ettiğini hatırlatan Yılmaz “ Bu konu ile ilgili çalışmalarımızı uzun süredir devam ettiriyoruz. Hastane karşısında bulunan 33 dönümlük Fidanlık arazisinin Sağlık Bakanlığına tahsisi ile ilgili sayın Bakanımız Dr. Faruk Özlü çalışma yürütüyor. Oranın şu anda kadastro işlemleri devam ediyor. İnşallah en kısa zamanda bize tahsisi gerçekleşmiş olacak” dedi.

ARAŞTIRMA HASTANESİ STATÜSÜ KAZANDIRILACAK

Yasin Yılmaz Atatürk Devlet Hastanesi’nin Eğitim ve Araştırma Hastanesine dönüştürülmesi için girişimde bulunduklarını ifade ederek “Tabi ki hastane girişimini

sürdürmeye devam ediyoruz. Nükleer tıp merkezi ve kalp merkezi ile alakalı çalışmamız devam ediyor. Kadın Doğum Çocuk ile ilgili çalışmalarımızı eş zamanlı olarak yürütüyoruz. Tabi ki bu gelişim devam ettikçe ve kadromuzu güçlendirdikçe eğitim araştırma hastanesi statüsü kazanmak için de girişimde bulunuyoruz. Konuyu devlet büyüklerimizle birlikte takip ediyoruz” diye konuştu.

“İL DIŞINA GİTMEK ZORUNDA KALMAYACAKLAR”

Yılmaz, bu dönüşüm ile hastaların artık il dışına gitmek zorunda kalmayacaklarına dikkat çekerek “Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Düzce’ye önemli katkıları olacak. Yan dal anlamında, il dışına gidilen rahatsızlıklar anlamında katkı sağlayacak. Burada araştırılması gereken hastalıklar oluyor.

Sadece Düzce Üniversitesi Hastanesinde böyle bir hizmet var. Eğer Atatürk Devlet Hastanesi de eğitim araştırma olursa her iki kurumda benzer işleri yapabilecek hale gelmiş olur” şeklinde açıklama yaptı.


Editör: D. GAZETESİ
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar