Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

15 BİN HASTA EVDE SAĞLIK HİZMETİ ALIYOR

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, evde sağlık hizmeti verilen hasta sayısının 15 bine ulaştığını söyledi. Yılmaz 2023 yılında nakil ambulans ve personel sayısında artış planlandığını vurguladı.

15 BİN  HASTA EVDE SAĞLIK HİZMETİ ALIYOR
24.01.2023 - 16:34
Haber Merkezi

üzce İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı hizmet veren Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezinde 1 koordinatör hekim ve 4 personelin görev yaptığını vurgulayan Yılmaz “Düzce Merkez ve ilçelerde evde sağlık birimleri ile ortak olarak verilen hizmete yatalak, bakıma muhtaç, kronik hastalığı mevcut bireylere evde tedavi ve ileri tetkik ve tedavi amaçlı nakil ve sevk hizmeti veriliyor” dedi. 

Yılmaz, 2022 yılında evde sağlık hizmeti verilen hasta sayısının 15 bine yükseldiğini dile getirerek “Düzce’de evde sağlık hizmeti verilen hasta sayısı 2021 de 11 bin iken bu sayı 2022 yılında 15 bine ulaştı. Aktif hasta sayısı 2 bin 800, hedef nüfus olan binde 2’nin (785) oldukça üzerinde. 2022 yılında 26 bin hasta ziyareti gerçekleştirildi. Bu hastaların 8 bininin evinde bakımı sağlandı ve tedavisi yapıldı” diye konuştu. 

Birimde toplamda 45 personelin görev yaptığını hatırlatan Yılmaz “Düzce Evde Sağlık Biriminde görevli 1 uzman hekim, 4 pratisyen hekim, 1 diş hekimi olmak üzere toplam 45 personel görev yapıyor. Ayrıcı 8 ekip aracı, 4 hasta nakil aracı ile hastalara hizmet veriliyor. 
Düzce için 2022 yılı ziyaret sıklığı değeri 2022 yılında 2,6 olup, Sağlık Bakanlığının hedefi olan 2’nin üzerinde” şeklinde açıklama yaptı. 

Yasin Yılmaz, 2023 yılında nakil ambulans sayısı ve personel sayısında artış planlandığını ve bu kapsamda daha fazla hastaya daha hızlı ve yerinde sağlık hizmeti verebilmek adına çalışmalara devam edildiğini kaydetti.


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar