Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

AZMİ İLE ÖRNEK OLUYOR

Düzce Üniversitesi Hastanesinde uygulanan egzersiz ve beslenme programıyla 45 yaşındaki Yeşim Gündoğdu, 177 kilodan 77 kiloya düştü. Kilolu insanlara örnek olmak istediğini söyleyen Gündoğdu, FoxTv’de yayınlanan Çağla İle Yeni Bir Gün programına katılarak yaşadıklarını anlattı.

AZMİ İLE ÖRNEK OLUYOR
28.12.2022 - 13:46
Güncelleme 28.12.2022 - 14:23
Haber Merkezi

Kilonun hem aile hayatını hem de sosyal yaşamını olumsuz etkilediğini vurgulayan Gündoğdu azmettiğini ve başardığını belirterek “Aşırı kilo aldım. Mide küçültme ameliyatı teklif edildi. Doktorumla görüştüm ve bana riskleri anlattı. Diyet uygulayarak kilo verebileceğimi söyledi. Tüm söylenenleri yaptım ve 177 kilodan 77 kiloya düştüm. Kiloluyken kendime öz güvenim yoktu. İnsanların bakışları beni rahatsız ediyordu. Yapılamaz diye bir şey yok. Azmedince yapılıyor. Eşim bana çok destek verdi. 30 yıllık evliyiz ancak şuanda yeni evlenmiş gibi hissediyorum” dedi. 


Gündoğdu’nun doktoru Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi İç hastalıkları Uzmanı Dr. Atilla Önmez ise yayını kendi sosyal medya hesabından paylaşarak “Bir yılda ameliyatsız 100 kg vererek 177 den 77 kg düşürdük. Obeziteye neden olabilecek ve obezite ile ilişkili hastalıklar değerlendirildi. Beslenme alışkanlıkları ve yaşam tarzı düzenlendi. Sadece 3 ay boyunca anti-obezite ilaç tedavisi uygulandı. Hastamızı; İç Hastalıkları Anabilim Dalımız ve Aile Hekimliği Ana Bilimdalı tarafınca takip edildi. Bilimin ışığında bu başarı sağlandı. Takibe devam hedef 60 kg” dedi.


Editör: E. Yılmaz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar