Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

SAĞLIKTA BÜYÜK ATILIM

 2023’e sayılı günler kala Düzce’de sağlık alanında yatırımlar devam ediyor. Sağlıkta yeni atılım ve yatırımlarla geçen bir yılın sonunda Düzceliler kaliteli hizmet imkanına kavuştu.  Sağlıktaki büyük atılımlar yeni yılın ilk günlerinde de devam edecek.

SAĞLIKTA BÜYÜK ATILIM
27.12.2022 - 14:02
Güncelleme 27.12.2022 - 20:23
Özel Haber

AYŞE KEŞİR’İN KATKISI  KALİTELİ HİZMET GETİRDİ

Son dönemde Düzce’de sağlık alanında hizmet ve kaliteyi artırmak olumlu yönde gelişmeler kaydediliyor.  

Sağlıktaki gelişmelerin baş mimarı olan AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’in destekleri yeni yatırımlara ve kaliteli hizmete katkı sağladı. 

SAĞLIKTA YENİLİKLERLE  DOLU BİR DÖNEM 

2022 yılında da halkımıza daha iyi hizmet verebilmek amacıyla sağlık kampüsü alanlarında artırım, yatak kapasitesi genişletilmesi, son teknolojik cihazların alımı gibi birçok yenilik halkımızın hizmetine sunuldu.

BU CİHAZ TÜRKİYE’DE SAYILI HASTANELERDE VAR 

Çok kesitli (128) bilgisayarlı tomografi ile hastalıkların tanısında hızlı ve yeni imkanlar sunan cihaz Türkiye de sayılı hastanede bulunmakla birlikte radyoloji ünitesinde hastaların kullanımına sunuldu.

GÖZ HASTALIKLARINDA  İLAÇSIZ TANI İMKANI

Retinal hastalıklar, optik sinir hastalıkları, göz tansiyonu hastalıkları gibi bir çok hastalığın ilaçsız olarak tanı almasını sağlayan OCT (optik koherans tomografi) cihazı göz kliniğinde hizmet vermeye başladı.  

ANESTESİ VE ULTRASONDA YENİLİKLER 

Ameliyat sayılarında son dönemlerde artış olması nedeniyle yeni anestezi cihazı ameliyathane bünyesine katıldı. Birçok bölüme hizmet eden ultrason cihazı radyoloji ünitesinde hastaların hizmetine sunuldu.

FİDANLIK HASTANAYE  DAHİL OLUYOR 

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi karşında yer alan fidanlık alanı hastane kampüsüne dahil edilmek üzere tapu kadastro işlemlerine devam edildi.

MUNCURLU’DA YENİ DÖNEME AZ KALDI

Muncurlu ek hizmet binasında Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon merkezine ilave olarak 7 yataklı pediatri yoğun bakım, 6 yataklı yenidoğan yoğun bakım ünitesi, pediatri acil servis, doğumhane çocuk hastalıkları ve kadın doğum yataklı servisi yapım çalışmaları devam etmekte ve en kısa sürede Düzce halkına hizmet vermesi planlanıyor.

HASTANEDE KORONER BYPASS AMELİYATLARI YAPILABİLECEK

Muncurlu ek hizmet binasına taşınma sonrasında Düzce Atatürk devlet hastanesine anjiografi cihazı alımı planlanarak koroner yoğun bakım kapasitesine artış,  kalp damar cerrahisi yoğun bakım ünitesi, koroner bypass ameliyatlarının yapılabileceği ameliyathane alanları oluşturması, Nükleer Tıp Merkezinin Düzce’ye kazandırılması için çalışmalara başlandı.

DİŞ HASTANESİ YAKINDA HİZMETE BAŞLIYOR 

Ağız ve diş hastalıkları merkezinin diş hastanesi olması planlanarak çalışmalara sona gelindi. En kısa sürede Diş Hastanesi’nin  hizmete başlaması bekleniyor.  

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca , Ayşe Keşir ve İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz ile Düzce 2022 yılına  yeni yatırım ve hizmetlerle veda ediyor. Bu birliktelik Düzce’nin sağlık alanında diğer illere fark atmasına katkı sağlıyor.

 
 
 
 

Editör: D. Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.