Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ARALIK’TA ARTABİLİR DİKKAT!

İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Aralık ayından itibaren Covid vakalarında artış olabileceğini belirterek Düzcelileri uyardı.

ARALIK’TA ARTABİLİR DİKKAT!
17.11.2022 - 10:49
Özel Haber

Yasin Yılmaz, özellikle kronik rahatsızlıkları olanlara hatırlatma dozlarını mutlaka yaptırmaları çağrısında bulundu.

Pandemi sürecinde kurallara riayet edilerek son derece başarılı bir süreç geçirildiğini hatırlatan Yılmaz “Sağlık Bakanlığı ve yerelde İl Sağlık Müdürlüğü olarak her zaman Düzcelilerin yanındayız” dedi.

Virüsten korunma yöntemlerini hatırlatan Yılmaz, maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulması, kalabalık ortamlarda uzun süre kalınmaması önerisinde bulundu.

 Yasin Yılmaz, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın açıklamasına atıfla Aralık ayından itibaren Covid vakalarında artış beklendiği uyarısında bulunarak “Covid vakaları tüm ülkede olduğu gibi ilimizde de bu dönemde yok denecek kadar az. Günde 1 tane vaka ya oluyor ya olmuyor. Ancak tabi sayın Bakanımız Dr. Fahrettin Koca’nın da açıkladığı gibi Aralık ayından itibaren vakalarda atış görülebilir. Bu sebeple özellikle kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımıza hatırlatma dozlarını yaptırmalarını önemle rica ediyoruz” diye konuştu.

 Virüsten korunma yöntemlerini hatırlatan Yılmaz “Korona’dan korunma yöntemleri belli. Maske ve mesafe kurallarına uyalım, kalabalık ortamlara girmemeye devam edelim. Mevsim geçişleri dolayısıyla diğer viral enfeksiyonlarda da bir artış olabilir. Bundan önceki 2 yıllık süreçte kurallara riayet ettiğimiz için Korona ve diğer viral enfeksiyonlar ile mücadelede ciddi bir başarı gösterdik. Bu süreç devam ederse herhangi bir sorun yaşanmaz. Biz Sağlık Bakanlığı ve yerelde İl Sağlık Müdürlüğü olarak her zaman Düzcelilerin yanındayız” şeklinde açıklama yaptı.

 

 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.