Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

''20 YILDA SEFERBERLİK İLAN ETTİK''

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, 12 Kasım’da 1999’da yerle bir olan Düzce’nin yeniden inşası için 20 yılda seferberlik ilan ettiklerini söyledi.

''20 YILDA SEFERBERLİK İLAN ETTİK''
11.11.2022 - 16:22
Haber Merkezi

12 Kasım Düzce depreminin yıldönümü çeşitli etkinliklerle anılıyor. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Düzce Milletvekili Ayşe Keşir bir mesaj yayımladı.

Keşir “20 yılda, hükümetlerimiz döneminde şehrin yeniden inşası için seferberlik ilan ettik. İlimizin 2 bin 800 km olan yol ağının bin 540 km’sini nitelikli hale getirdik. Grup köy ve köy yollarımız sıcak asfaltla kaplandı. Düzce artık ilçelerinin tamamında doğalgaz kullanılan 2 ilden biri. Öte yandan, depremde yerle bir olan sağlık altyapısını güçlendirmek için adımlar attık. Yıkılan Düzce Devlet Hastanemizi yeniden inşa ettik. Yığılca, Kaynaşlı, Gümüşova, Gölyaka, Çilimli Devlet Hastanelerimiz ile ihtiyaç duyulan her bölgede sağlık tesisleri ve 112 sağlık istasyonları açarak hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. İhtiyaç alanlarına yönelik doktor ve sağlık çalışanı atamalarıyla da hizmet kalitesini artırmaya devam ediyoruz. Şehrimiz deprem kuşağında bunu zihnimizde tutup depreme hazır olmaya çalışıyoruz” ifadelerinde bulundu.


Editör: D. Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.