Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

‘’AMACIMIZ HIZLI VE KESİNTİSİZ HİZMET’’

14. Bölge 10. Acil Sağlık Koordinasyon Komisyonu toplantısında konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Acil Sağlık Hizmetlerinin kesintisiz, etkin ve hızlı kullanılmasının ilk amaçları olduğunu vurguladı.

‘’AMACIMIZ HIZLI VE KESİNTİSİZ HİZMET’’
22.09.2022 - 16:08
Haber Merkezi

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü ev sahipliği yaptığı Düzce, Kocaeli ve Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü temsilcilerinin katılımıyla 14. Bölge 10. Acil Sağlık Koordinasyon Komisyonu Toplantısı Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Konferans Salonunda yapıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Acil Sağlık Hizmetlerinin kesintisiz, etkin ve hızlı kullanılmasının ilk amaçları olduğunu belirtti.

 Akabinde toplantı sunumu Düzce Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birim Sorumlusu Yusuf Yıldırım tarafından gerçekleştirildi. Toplantıda 14. Bölge illerinin ‘‘Acil Sağlık Hizmetlerimizin Araç Kaynakları ve Çağrı İstatistikleri, 112 Çağrı Merkezi İstatistikleri ve Vaka Sayıları, İllerimizin Sevk Sayılarının Dağılımı ve Nedenleri, Yoğun Bakım Yatak Sayıları, Hastanelerde verilen özellikli sağlık hizmetleri, Hasta Sevkleri, Personel durumu’’ ile ilgili sorunları değerlendirilip çözüm önerileri oluşturuldu.

 Toplantının devamında rakamsal verilerin incelenmesinin ardından, üç ilin hastane yatak kapasiteleri, doluluk oranları, sağlık tesisleri ve iller arası hasta sevklerinin koordinasyonu konusunda fikir alış verişinde bulunuldu.

 Toplantıya İl Sağlık Müdürümüz Dr. Yasin Yılmaz, Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Yüksel Pehlevan, Sakarya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Aziz Öğütlü, Sağlık Hizmetleri Başkanı ve Başkan Yardımcıları, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan ve Başkan Yardımcıları, İl ve İlçe Hastane Başhekimleri, Kamu/Özel Hastanelerin ve Üniversite Hastanelerinin Acilden Sorumlu Başhekim Yardımcıları, Yoğun Bakım Üniteleri Sorumlu Hekimleri, Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Uzmanları, İl Ambulans Servisi Başhekimleri, Komuta Kontrol Merkezi Sorumlu Hekimleri ve Birim sorumluları katıldı.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar