Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

BERKAY’A GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz Evde Sağlık hizmetlerinden yararlanan hastaları yalnız bırakmıyor.

BERKAY’A GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ
19.09.2022 - 10:40
Haber Merkezi

Hidrosefalisi ve doğuştan kısıtlılığı olan 11 yaşındaki Berkay Keçeci’yi ziyaret eden Yılmaz, geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Hastanın son durumu ve tedavisi ile ilgili baba Beytullah Keçeci ve anne Çakır Keçeci’den bilgi aldı.

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Evde Sağlık Hizmetleri ekiplerince 2022 yılı içerisinde 4 bin 72 hastaya 11 bin 28 ziyaret gerçekleştirildiğini kaydetti. Yılmaz 5 pratisyen hekim, 1 diş hekimi olmak üzere toplam 40 personel, 8 ekip aracı ve 3 hasta nakil aracının Evde Sağlık Koordinasyon Merkezi’nde hizmet verdiğini vurguladı.

Evde Sağlık Hizmetinin önemine vurgu yapan Yılmaz “Türkiye'de olduğu gibi ilimizde de yaşlı veya yatağa bağımlı hastaların tıbbi bakım ve rehabilitasyonunun, sağlık kuruluşları yerine kişinin evinde yapılması, evde sağlık hizmetlerinin önemli bir uygulaması. Düzce İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Evde Sağlık Hizmetleri ekiplerince 2022 yılı içerisinde 4 bin 72 hastaya 11 bin 28 ziyaret gerçekleştirildi. İlimizde 5 pratisyen hekim, 1 diş hekimi olmak üzere toplam 40 personel ve 8 ekip aracı, 3 hasta nakil aracı, Evde Sağlık Koordinasyon Merkezi’nde hizmet veriliyor” diye konuştu.


Editör: E. Varol