Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ASM’LER 10 AYDA TAMAMLANACAK

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü Duraklar Mahallesi ve Yazlık Mahallesi Aile Sağlığı Merkezi (ASM) hizmet binalarının yapımı için ihale düzenliyor.

ASM’LER 10 AYDA TAMAMLANACAK
27.06.2022 - 12:28
Güncelleme 27.06.2022 - 12:31
Özel Haber

Duraklar Köyü ve Yazlık Mahallelerinde inşa edilecek ASM yaklaşık 12 bin kişiye hizmet verecek. Düzce İl Sağlık Müdürlüğü,  ASM hizmet binasının inşası için ihaleye çıkıyor. İnşaatların 10 ay içerisinde tamamlanması planlanıyor.

YAZLIK’TA YENİ BİNA YAPILACAK

Boğaziçi Yazlık Mahallesinde yapılacak binanın toplam arsa alanı 2 bin 97 metrekare. Arsa üzerine 2 hekimli tip proje uygulanacak. Mevcut bina yıkılacak ve o alan da otopark olarak değerlendirilecek. Şuanda ASM'ye kayıtlı hasta sayısı 4 bin 907. Ayrıca bin 806 kişiye de gezici sağlık hizmeti veriliyor.

DURAKLAR’DA HEKİM SAYISI 2 OLACAK

Tek hekim ile 3 bin nüfusa hitap eden Duraklar ASM ise Sağlık Bakanlığı’nın makro planlamaları doğrultusunda 2 hekimli olacak şekilde yenilenecek. 6 bin kişiye hizmet vermesi hedeflenen ASM, 600 metrekare arsa içerisinde 300 metrekare olarak yapılacak.

Basın İlan Kurumu ilan portalı www.ilan.gov.tr adresinde yer alan duyuruya göre ihale 20 Temmuz 2022 Çarşamba günü saat 10.30’da Düzce İl Sağlık Müdürlüğü binasında gerçekleştirilecek.

İhale hakkında detaylar için tıklayınız.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar