Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DAHA HIZLI MÜDAHALE İMKANI SUNACAK

Kaynaşlı’da 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonun inşaattı hızla devam ediyor

DAHA HIZLI MÜDAHALE İMKANI SUNACAK
16.06.2022 - 10:19
İHA

Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Kaynaşlı 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyon binası inşaat alanını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Dr. Yılmaz, yeni 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nun konum itibariyle Ankara ve İstanbul gibi iki metropolün ortasında olmasının büyük avantaj sağlayacağını belirtti. 

Hem çoklu trafik kazaları hem de afetlerde olay yerine hızlı ulaşmanın önemine vurgu yapan Yılmaz, istasyonun stratejik konumu itibariyle çok önemli olduğunu dile getirdi.

İstasyonun yapımı tamamlandığında bölgede yaşayanlar için de önemli hizmetler vereceğini belirten Dr. Yılmaz “İlimizdeki mevcut istasyonların sayısını arttırarak, olaylara müdahale noktasında zamanla yarışan sağlık ekiplerimizin çok daha hızlı olay yerine ulaşarak, müdahalede bulunabileceğini ve böylece, kaza, afet gibi durumlarda tam donanımlı ekip ve ekipmanlar ile olaya müdahale edebilecek. Amacımız ilimiz genelinde vatandaşlarımıza sunulan acil sağlık hizmetlerinin kalitesinin arttırılması ve 7/24 kesintisiz sağlık hizmeti sunan 112 Acil Sağlık Hizmetleri personelimizin çağdaş standartlarda 112 istasyonlarında daha hızlı ve kaliteli sağlık hizmeti sunmasını sağlamak” dedi.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar