Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

MERKEZDE BÜYÜK DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR

Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde büyük dönüşüm başlıyor. Merkezin hastane statüsü kazanması için çalışmalar devam ediyor.

MERKEZDE BÜYÜK DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR
9.05.2022 - 11:57
Güncelleme 9.05.2022 - 12:05
Özel Haber

Düzce’de 15 yıldır faaliyet gösteren  Merkez Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, önümüzdeki yıl hastane olarak sağlık hizmet verecek.

ÇALIŞMALAR 6 AY DEVAM EDECEK

Dünyanın en iyi sağlık kuruluşlarının değerlendirildiği HIMMS’21 ödülüne dijital hastane konseptiyle  ödül alan Düzce Ağız Diş Sağlığı merkezinde hastane dönüşümü için ilk adım atıldı.

Sağlık Bakanlığından alınan onayın ardından Düzce İl Sağlık Müdürlüğü merkez binasında tadilat çalışmaları için hazırlıklarını sürdürüyor. 

6 aylık çalışmanın planlandığı Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin tadilatı için 20 Mayıs Cuma günü Düzce İl Sağlık Müdürlüğünde ihale düzenlenecek.

DÜZCE’DE 15 YILDIR FAALİYET GÖSTERİYOR

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi 2007 yılında kuruldu. Farklı binalarda faaliyet gösterdi. 2014 yılında da mevcut binasına taşındı. 2019 yılında C grubundan B grubu statüsüne yükseldi. Merkez hastaneye dönüştüğünde hem hekim hem de uzman hekim sayısı artacak. 

Merkez hastane statüsü aldığında cerrahi alanlarda yapılacak müdahaleler için Düzceliler farklı illere gitmek zorunda kalmayacak. Ayrıca ameliyathaneye kavuşmuş olacak. Ortodonti, diş cerrahisi, çene cerrahisi, çocuk diş cerrahisi gibi alanlarda kadro sayıları artacak. 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar