Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Sağlıkta Büyük Adımlar

Düzce, sağlıkta büyük adımlar ile ilerliyor. İlçelerin sağlık sorunları tek tek çözülüyor. Yatırımlar sağlıklı gelecek için umut veriyor.

26.04.2022 - 09:42
Güncelleme 26.04.2022 - 12:08
Özel Haber

Düzce’nin tüm ilçelerinde sağlık yatırımları tamamlanarak hizmete alınıyor. Yatırımlar ile ilçelerin sağlık alanındaki  ihtiyaçları çözülüyor.

 Düzce sağlık alanındaki yatırımlar ile adından söz ettiriyor. Özellikle AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir’in girişimleri ile artan yatırımlar ve doktor sayısı memnuniyet ile karşılanıyor. Ankara koridorlarında mesai harcayan Ayşe Keşir çalışmaları yakından takip ediyor.

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Atatürk Devlet Hastanesi’nde kurulacak Kalp Merkezi’nden, Muncurlu ek hizmet binasındaki taşınma çalışmalarına, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezindeki dönüşümden, ilçelerdeki yatırımlara kadar bir çok konuda yürütülen faaliyetleri gazetemize anlattı.

ÖN İZİN GELDİ

Kalp Merkezi kurulması için ön iznin Bakanlıktan geldiğini kaydeden Yılmaz “Son günlerde çok sık gündeme getirdiğimiz birkaç konu vardı. Bunlardan bir tanesi Anjiyo ünitesinin ilimize kazandırılması ile ilgili ön izin yazısı. Bakanlıkta gerçekleştirilen komisyon toplantısı neticesinde Düzce Atatürk Devlet Hastanesi bünyesinde Kalp Merkezi kurulması için ön izin geldi. Bundan sonraki süreçte hem anjiyo cihazının konulacağı yerin hazırlanması hem de temini ile ilgili Bakanlık tarafından bir çalışma yapılacak. Bizde proje çalışmasını yapacağız” dedi.

MUNCURLU’DA HAZIRLIK

Yasin Yılmaz, Muncurlu Ek Hizmet binasına Kadın Doğum ve Çocuk Servisi ile Yeni Doğan, Çocuk Acil ve Çocuk Yoğun Bakım hizmetlerinin taşınması ile ilgili de izin sürecinin tamamlandığını belirterek “Projelendirme çalışmalarımız devam ediyor. Binamızda yapılacak ufak tefek değişiklikler var. Yoğun bakım ve çocuk acil ile ilgili ruhsatlandırmada sorun olmaması için mevzuata uygun hale getirmemiz gereken alanlar var. Projesi tamamlandıktan sonra Bakanlık tarafından ödeneği gönderilecek. İhalesi yapıldıktan sonra taşınma işlemini gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

İLÇELERDE SAĞLIKTA ÖNEMLİ YATIRIMLAR

Gölyaka, Kaynaşlı ve Akçakoca’da yapılan sağlık yatırımları ile ilgili süreci de paylaşan Yılmaz “Yazlık Aile Sağlığı Merkezi’nin ödeneği planlandı. İhale aşamasına geldik. Gölyaka’da 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonuna ihtiyacımız vardı.  Ödenek planlaması tarafımıza ulaştı. İhaleye çıkabilecek hale geldik. Kaynaşlı’da da 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonuna ihtiyacımız vardı. İhaleyi yaptık. Yer teslimi için çalışmalarımız devam ediyor. Akçakoca’da İlçe Sağlık Müdürlüğü, Sağlıklı Hayat Merkezi ve Aile Sağlığı Merkezi olarak planladığımız binada temizlik yapıldı. Arkadaşlar taşınma işlemlerine devam ediyorlar” şeklinde açıklama yaptı.

ÖLÜ ALANLAR POLİKLİNİĞE DÖNÜŞECEK

Aziziye’de Aile Sağlığı Merkezi 112 Başhekimliği ve UMKE’nin lojistik merkezi olarak kullanılacak 4 katlı binanın bu yıl içerisinde hizmet vermeye başlayacağını ifade eden Yılmaz, Atatürk Devlet Hastanesinde yapılacak tadilat ile yeni poliklinik alanlarının hastaların hizmetine sunulacağını söyledi. Yılmaz ölü alanların açık ofislere dönüştürüleceğini belirterek “Hastanemizde poliklinikler ile ilgili sıkıntılarımız vardı. Ölü alanların açık ofise çevrilmesi, idareci arkadaşların oraya geçmesi ve idarecilerin kullandığı alanların da poliklinik hizmeti vermeye başlaması için çalışma yapılıyor. İhaleyi yaptık. Yeni alanların kapıları takıldı. Elektrik sistemi kuruluyor” dedi.

10 GÜN İÇİNDE İHALE YAPILACAK

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin hastane statüsü kazanması için de çalışmaların sürdüğün dile getiren Yasin Yılmaz, 10 gün içerisinde ihalenin yapılacağını kaydederek “Proje onaylandı. Ödenek planlaması yapıldı. İhaleye çıkmak için Bakanlıktan onay geldi. 10 gün içerisinde ihalesini yapacağız. Daha sonra tadilat projesi yapılacak. Bilindiği gibi oraya ameliyathane yapılacak. Üstü çatı ile kapatılacak. Bakanlığımız Amaliyathaneye alınacak anestezi cihazının merkezi alım ihalesine koydu. Orayı tam teşekküllü bir hastane olacak. Geçen dönem bir çok hekim ataması gerçekleştirildi. Daha hastane haline dönüşmediğimiz için yan dal çok yoktu. Projeyi tamamlayıp ruhsatlandırma aşamasına geçtiğimizde kadro tahsisleri arkasından gelecektir” diye konuştu.

YENİ YATIRIMLARLA BULUŞMAYI DİLEDİ

Yasin Yılmaz yatırımların hayata geçmesinde destek eren herkese teşekkür ederek “Sayın Milletvekillerimiz, Valimiz, Belediye Başkanımız, Sivil Toplum Kuruluşları ve Düzce halkına bize verdikleri destekler için teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki günlerde daha farklı, yeni yatırımlar ile hep bir arada olmak dileği ile” şeklinde konuştu.


Editör: C. Karaca
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar