Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

DÜZCE'YE GELMEDEN TEDAVİ OLABİLECEKLER

İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Gümüşova ve Yığılca İlçe Hastanelerinde, Düzce’nin tarihinde ilk kez uzman dahiliye hekimlerinin görev yapacağını söyledi. Yılmaz, ilçe hastanelerine atanacak uzman hekimler ile Atatürk Devlet Hastanesi’nin yükünün hafifleyeceğini vurguladı.

27.02.2023 - 10:32
Güncelleme 27.02.2023 - 10:44
Özel Haber
1

Yığılca ve Gümüşova’da yaşayan hastalar artık kendi ilçelerinde tedavi görebilecek. Sağlık Bakanlığı tarafından Düzce’ye 10 uzman hekim ve 4 tabip kadrosu tahsis edildi.  Düzce’ye gelmesine Entegre Hastane olarak hizmet veren Yığılca ve Gümüşova Hastanelerinin statüsü de İlçe Hastanesi olarak değişti.

YENİ KADROLAR AÇILDI

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Gümüşova ve Yığılca İlçe Hastanesine açılan uzman hekim kadrolarının önemine dikkat çekti.

MART SONU GELECEKLER

Bunun Düzce tarihinde ilk olduğunu belirten Yılmaz, 2 dahiliye uzmanının önümüzdeki ay sonunda ilçe hastanelerinde göreve başlayacağını kaydetti.   

Yılmaz, uzun süredir ilçe hastanelerinin rollerinin yükseltilmesi için çalıştıklarını vurgulayarak “109. dönem mecburi hizmet kurası ile birlikte ilimize farklı branşlarda yeni uzman kadroları tahsis edilmiş oldu. Önümüzdeki ay bu kadrolara atamalar gerçekleştirilecek. 

Uzun süreden beri ilçe hastanelerimizin rollerinin yükseltilmesi ile ilgili AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekilimiz Ayşe Keşir ve Sayın Bakanımız Düzce Belediye Başkanımız Dr. Faruk Özlü ile bir çalışma yürütüyorduk. Bu çalışma kapsamında ilçe hastanelerimizi Kamu Hastaneleri Kurumuna entegre ettik.

Bununla birlikte ilçelerdeki sağlık tesislerimiz hastane statüsü kazandı. Tarihinde ilk kez Gümüşova ve Yığılca’ya dahiliye uzmanı kadrosu açılmış oldu. Önümüzdeki ay çekilecek kurayla birlikte buraya atanacak arkadaşlarımız ay sonunda görevlerine başlamış olacaklar” dedi. 

İlçe hastanelerine yapılan atamalar ile Atatürk Devlet Hastanesi’nin yükünün hafifleyeceğini söyleyen Yılmaz “Böylece devlet hastanemizin yükünü azaltmış ve hasta potansiyelini ilçelere kaydırmış olacağız. Önümüzdeki süreçte farklı kadrolarda ilçe hastanelerimize atamalar gerçekleştirip, yerinde sağlık hizmetini arttırmak, Düzce’nin sağlık alanındaki gelişimini sürdürmek için çalışacağız. Düzceli hemşerilerimizle birlikte bu hizmetleri geliştirmeye Düzce’yi kalkındırmaya devam edeceğiz. Geleceğin Düzce’sini birlikte inşa edeceğiz” diye konuştu. 

Yılmaz 2008 yılında 146 olan uzman hekim sayısının 204’e yükseldiğinin de altını çizdi.

Haber: Elif Varol – Hakan Arslan


Editör: D. GAZETESİ
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz