Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Çocuk Acil Muncurlu'da Olacak

Ayşe Keşir, Çocuk Acil ve Çocuk Yoğun Bakım hizmetlerindeki soruna son verecek müjdeli haberi paylaştı. Keşir,  Muncurlu Atatürk Devlet Hastanesinde , kadın hastalıkları, doğum, çocuk acil, çocuk ve yeni doğan yoğun bakım servislerinin hizmet vereceğini söyledi. 

Çocuk Acil Muncurlu'da Olacak
25.03.2022 - 18:13
Güncelleme 26.03.2022 - 21:11
Özel Haber

Ankara koridorlarında mesai harcayan AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’in çalışmaları ile  kadın hastalıkları ve doğum ile çocuk acil, çocuk ve yeni doğan yoğun bakım sorunu çözülüyor.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi ile  Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezinin faaliyet gösterdiği Muncurlu Atatürk Devlet Hastanesi Kadın 
Hastalıkları  Doğum ve Çocuk  Hastanesi oluyor. 
 AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Muncurlu ek binasında  fizik tedavi rehabilitasyon hastalıklarıyla birlikte, kadın doğum, çocuk acil ve çocuk yoğun bakım hastalarına hizmet  verileceğini açıkladı.  


KALİTELİ SAĞLIK HİZMETİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ 

Ayşe Keşir , kadın hastalıkları ve doğum ile çocuk acil, çocuk ve yeni doğan yoğun bakım sorununun çözüldüğünü açıkladı. 
 Sağlıkta çok önemli bir adımın atıldığını vurgulayan Keşir “ Hemşehrilerimizin hak ettiği kaliteli sağlık hizmetini mümkün olan en kısa zamanda alması için çalışmaya devam ediyoruz. 

Düzcemizin sağlık alt yapısını güçlendirecek, tek kalemde birçok sorunu çözecek önemli bir adımı daha atıyoruz. Kadın hastalıkları ve doğum ile çocuk acil, çocuk ve yeni doğan yoğun bakım sorunu çözülüyor” dedi .

SERVİSLER MUNCURLU’YA TAŞINACAK

Çocuk acil ve çocuk yoğun bakım sorununu çözüme kavuşturan son gelişmeleri gazetemiz ile paylaşan Ayşe Keşir , Atatürk Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet veren kadın doğum, çocuk acil ve çocuk yoğun bakım servislerinin Muncurlu’daki ek binaya taşınarak özellikli bir düzenleme yapılacağını söyledi.  

BAKANLIKTAN RUHSAT ALINDI

Halen 150 yatakla fizik tedavi hizmetlerinin verildiği Muncurlu ek binasındaki yapılandırma için Sağlık Bakanlığı’ndan gerekli izin ve ruhsat alındığını açıklayan Keşir “ Bakanlığımızın, “Türkiye’de Özellikli Planlama Gerektiren Sağlık Hizmetleri Planlaması” kapsamında şehrimizin yoğun bakım ve çocuk acil hizmetleri ihtiyacı karşılanacak.  Yeni düzenleme ile hemşehrilerimizin son günlerde sıkça dile getirdiği çocuk acil ve çocuk yoğun bakım sorunu çözüme kavuşmuş olacak” dedi.   

TADİLAT PROJESİ HAZIRLANACAK 

Ayşe Keşir, öncelikle tadilat projesi hazırlanıp kısa sürede başlayacak çalışmayla, Atatürk Devlet Hastanesi’nde hizmet veren kadın hastalıkları ve doğum servisi ile çocuk acil ve çocuk yoğun bakımın Muncurlu’daki ek binaya taşınacağını  belirtti. 

YOĞUN BAKIM SERVİSLERİ YAPILANDIRILACAK  

Muncurlu ek binasının fizik tedavi rehabilitasyon hastalıklarıyla birlikte, kadın doğum, çocuk acil ve çocuk yoğun bakım hastalarına hizmet vereceğini kaydeden Keşir,  özellikli bir hastaneye dönüşecek binada 10 yataklı çocuk yoğun bakım servisi ve 6 yataklı yeni doğan yoğun bakım servisi yapılandırılacağını söyledi.  

Keşir, söz konusu taşınmayla Atatürk Devlet Hastanesi’nde boşalacak alanın 19 yataklı erişkin yoğun bakım servisi olarak düzenleneceğini ifade etti. Ayşe Keşir, Çocuk ve Kadın  servislerinin Muncurlu’ya taşınması ile merkez hastanenin yükünün hafifletileceğini belirtti.  

(Haber: Can Beşer)


Editör: A. Beşer Karpuz