Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Arslan Ebeler Haftasını Kutladı

Arslan Ebeler Haftasını Kutladı
23.04.2016 - 14:43


Her yıl 21 - 28 Nisan tarihleri arasında kutlanan Ebeler Haftası Düzce’de çeşitli etkinlikle kutlanıyor.
Düzce İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mahir Arslan’da Ebeler Haftası nedeniyle Gölyaka ilce Devlet Hastanesinde görevli sağlık personellerini ziyaret ederek 21-28 Nisan Ebeler Haftasını kutlayarak özveriyle çalışan ebelere çiçek takdim etti.
Arslan, hafta dolayısıyla yaptığı açıklamada ise “Dünyanın en eski ve kutsal mesleklerinden birisi olan ebelik mesleği, doğum eylemini gerçekleştirmenin yanında ana-çocuk sağlığı, doğum öncesi ve doğum sonrası anne ve bebek bakım hizmetleri, anne ve bebekle ilgili koruyucu tedbirlerin ve tıbbi önlemlerin alınması, gerekli hallerde ilk yardım ve acil önlemlerin alınması gibi hizmetler veren ebeler, sağlık alanında yurdumuzun her köşesinde oldukça önemli ve kutsal bir görevi yerine getirmektedirler. Ağır fedakârlıklar içerisinde görev ve sorumluluklarını yerine getirmeye çalışan ebeler, sağlık hizmet sistemimizin vazgeçilmez unsurlarından birisidir ve bu yaptıkları önemli görevlerinden dolayı toplum içinde saygın bir yer edinmişlerdir. Ülkemizde, bu önemli ve kutsal görevi yapan ebelerin hatırlanmaları amacıyla 21-28 Nisan tarihleri arasından ebeler haftası olarak kutlanmaktadır. Ebeler haftası vesilesiyle, bu kutsal görevi özveri, sabır ve gayret ile yerine getiren bütün ebelerimizin Ebeler Haftasını kutlar, başarılarının devamını dilerim” dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar