Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Sessizler maçı haftaya

Sessizler maçı haftaya
23.04.2016 - 08:56

Temsilcimizin fikstüre göre 24 Nisan 2016 Pazar günü Düzce Nurettin Zafer stadında Zonguldak işitme engelliler takımı ile yapacağı karşılaşma Federasyon tarafından ek sınavlar nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmişti. İşitme engelliler 1. Futbol ligindeki tüm maçlar ertelendi.
RAKİPLERİMİZ
2014-2015 futbol sezonunda şampiyon olarak işitme engelliler futbol ligine yükselen Düzce İşitme Engelliler futbol takımının 2015-2016 futbol sezonunda
İstanbul  Aksaray İşitme Engelliler, Çorlu İşetme Engelliler, İstanbul Üsküdar İşitme Engelliler, İstanbul Kartal İşitme Engelliler, Bursa Yıldırım İşitme Engelliler, Kayseri İşitme Engelliler, Adana Kurttepe İşitme Engelliler ve Zonguldak İşitme Engelliler takımları ile aynı grupta yer aldı. 10 takımın bulunduğu bu grupta her hafta bir takım dinlenecek.
MAÇLARIMIZ
Düzce İşitme Engelliler-İstanbul Aksaray İşitme Engelliler: 3-2, Çorlu-Düzce :0-1,Düzce Üsküdar:-8, İstanbul Kartal-Düzce:2-4,Düzce Bursa Yıldırım:2-0, KayseriDüzce:3-0,, Düzce-Adana Kurttepe:3-2, Zonguldak-Düzce:3-2, İstanbul Aksaray -Düzce :0-2,Düzce-Çorlu 2-1,İstanbul Üsküdar-Düzce :3-0,Düzce-İstanbul  Kartal:1-3,Bursa Yıldırım-Düzce işitme Engelliler:5-0,Düzce işitme engelliler-Kayseri işitme engelliler:1-9,Adana Kurttepe-Düzce:0-0
2007 YILINDA KURULDU
Kurulduğu 2007 yılından itibaren kısıtlı imkanlara rağmen ilimizi İşitme Engelliler 2. Futbol liginde temsil eden Düzce İşitme Engelliler takımı 2014-2015 futbol sezonunda  namağlup şampiyon olarak adını İşitme Engelliler 1. Futbol ligine yazdırdı.
RECEP HOŞGÖR ÇALIŞTIRIYOR
Şampiyon Düzce İşitme Engelliler futbol takımını daha önce Sakarya İşitme Engelliler futbol takımını çalıştıran Recep Hoşgör çalıştırdı. Tecrübeli teknik adam takımın şampiyon olmasında önemli rol oynadı.
FUTBOLCU KADROSU
Düzceli oyunculardan kurulu Düzce İşitme Engelliler futbol takımında Helim Olgun, Levent Öztürk, Erdem Şahin, İlyas Ay, Ferhat Bodur, Selman Horuz, Emre Alver, İbrahim Alver, Hasan İslam Bürün, Oğuz Yaman, Erkut Ulaş, İlhan Gümüş, Mesut Gani, Burhan Konuk, Hüseyin İlhan, Şeref Acar forma giydi.
 STATÜDEN NOTLAR
MÜSABAKA SİSTEMİ
İşitme Engelliler Spor Federasyonu tarafından tespit edilen futbol ligi müsabakaları deplasmanlı olarak çift devreli lig usulüne göre oynanır. Müsabakalarda galibiyete üç puan, beraberliğe bir puan ve mağlubiyete sıfır puan verilir. Müsabakalar 45 X 2 = 90 dakika oynanır.
- OYUNCULARIN MÜSABAKAYA KATILABİLME YAŞI
İşitme Engelliler Futbol Takımlarında 35 - 40 yaş arası en fazla 5 futbolcu oynayabilir. Müsabakada bu tarihler kapsamında 5 futbolcu oynuyorsa değişiklik suretiyle olsa da yaşı büyük başka bir oyuncu oynatılamaz ve müsabaka kadrosunda ( İsim Listesinde ) bulundurulamaz. Ancak Sporcu sezon başında başlamış olduğu yaş statüsü ile sezon bitimine kadar oynayabilir.
( 2015-2016 sezonu için 01.01.1980 – 31.12.1975 doğumlular arasında 5 futbolcu oynayabilir) Sadece 1.lig ve 2.ligde uygulanmak üzere 40 - 50 yaş arası 1 oyuncu oynatılabilir.(2015-2016 sezonu için 31.12.1965-01.01.1975 doğumlular arası 1 oyuncu oynayabilir)
Bu yaş sınırları arasında oynayabilecek futbolcular her yıl sezon başında federasyonca belirlenerek kulüplere duyurulur.
- TEKNİK SORUMLU VEYA ANTRENÖRLER
İşitme engelliler futbol takımlarını çalıştıracak teknik sorumlu veya antrenörler, Türkiye Futbol Federasyonunun bu takımları çalıştırılabilecek düzeydeki vermiş olduğu diplomaya veya İşitme Engelliler spor Federasyonu tarafından verilen belgelere sahip olacaklardır.
2015-2016 sezonundan itibaren geçerli olmak şartıyla, Süper Ligde mücadele eden takımların antrenörlerinin TFF diplomalı veya İşitme Engelliler Antrenör belgesine sahip olmaları gerekmektedir. Aksi takdirde saha giriş kartı alamayacaklardır. 3 maç antrenör diplomalı çalışmayan takım hükmen yenik sayılacaktır. Sezon başlangıcında Antrenör veya idareci saha giriş kartı alan işitme engelli sporcular 1 sezon futbol oynamayacaklardır. Yapılan itirazlarca tespit edildiğinde İşitme Engelliler Futbol lig Talimatının 27.maddesi uygulanacaktır.
- MALİ KONULAR
a) Deplasmanlı olarak oynanacak lig müsabakalarına Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri için altı personel ile Müsabakada görevlendirilen hakem, gözlemci, saha komiseri, İl Temsilcisi, Doktor veya sağlık memuru ve ambulans şoförü ’nün ücretleri İşitme Engelliler Spor Federasyonu veya Türkiye Futbol Federasyonu bütçesinden karşılanacaktır. Ödemeler, İlin amatör küme müsabakalarında uygulanan ücret düzeyinde olacaktır.
b) Müsabakaya herhangi bir sorundan dolayı gelemeyen deplasman takımlarına harcırahlarının ödenmesi İşitme Engelliler Spor Federasyonun kararına bağlıdır.
-1.Lig müsabakalarında; 2 günlük ödeme yapılacaktır. Müsabaka yapan her iki kulüpte kendi ilinde ise takımlara 1’ er günlük yevmiye ödenir. Müsabaka yapan her iki kulüpte kendi ilinde ise takımlara 1’ er günlük yevmiye ödenir.
e) Müsabakanın oynandığı sırada ve müsabaka sonrasında kırmızı kart gören ve olay çıkaran takım ve futbolcuların harcırahları ödenmeyecektir.
f) Harcırahlar, müsabaka bittikten sonra istihkak sahiplerine imzalatılan bordrolara göre ve merkezden ödenecektir.
-İŞİTME ENGELLİLER DEPLASMANLI FUTBOL LİGİ STATÜSÜ
1.Lig müsabakaları; 1.grup 9(dokuz), 2 grup 9(dokuz), 3.grup 9(dokuz), 4.grup 9(dokuz) olmak üzere toplam 36 takımla 4 grupta müsabakalar oynanacaktır.
Gruplarında 1.olan takımlar Süper lige çıkacaklardır.
Gruplarında son 4 (dört) sırayı alan takımlar 2.lige düşecektir.
2016-2017 sezonunda 1.lig 8 takımlı 3 grupta toplam 24 takımla oynanacaktır.
- 1.LİG -
a) 2015-2016 sezonu 1.Lig müsabakalarında; 2 günlük ödeme yapılacaktır. Müsabaka yapan her iki kulüpte kendi ilinde ise takımlara 1’ er günlük yevmiye ödenir.
b ) 1.ligde gruplarında 1. Olan takımlara 10.000 TL para ödülü verilecektir.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar