Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Fındık fiyatı yükselişte

Fındık fiyatı yükselişte
11.03.2016 - 09:46

Haftaya serbest piyasada 8 lira 60 kuruştan başlayan fındık fiyatlarında 50 randıman olan fındık, 9 lira 60 kuruşu gördü.
Uzun bir aradan sonra fındık fiyatında yaşanan hareketlenme üreticileri tekrar umutlandırdı.

15 lira beklentisi ile fındıklarını pazara indirmeyen üreticiler, Ocak ayından bu yana hayal kırıklığı yaşıyordu. Ancak hafta başında yaşanan gelişme ile üreticiler tekrar umutlanmaya başladı. Serbest piyasada 8 lira 60 kuruştan işlem gören fındık fiyatları 9 lira 60 kuruşa yükseldi.

Fındık tüccarları, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in açıklamalarının fındık üzerinde etkisi olduğunu belirttiler. Tüccarlar “Başta Başbakan Yardımcımız Sayın Numan Kurtulmuş, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Faruk Çelik ve bölgemiz milletvekilleri bu süreç içerisinde üreticilerimizin yanında olmuşlardır. Özellikle Bakanımız Faruk Çelik’in son günlerdeki açıklamaları fındık sektörüne olumlu yansıyor. Bugünkü artış 80 kuruş olsa da önümüzdeki günlerde fındık fiyatlarının tırmanışa geçeceğini düşünüyoruz. Gözümüz kulağımız yine bakanımızın açıklamalarında” dediler.

Fındık fiyatındaki yükselişin devam edeceği yönünde beklentilerinin bulunduğunu ifade eden tüccarlar "Fındıkta yaşanan düşüşün geçici olduğunu söylemiştik. Haklılığımız ortaya çıkıyor. Fiyat yeniden yükselmeye başladı. Geçtiğimiz hafta 8 lira 60 kuruş olan fiyat, bugün 9 lira 60 kuruş seviyesine çıktı. İlerleyen süreçte yavaş yavaş da olsa yükselişin devam edeceğini tahmin ediyoruz" diye konuştular.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar