Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Gaziantepte galvaniz kazanı patladı: 6 kişinin cesedine ulaşıldı

Gaziantepte galvaniz kazanı patladı: 6 kişinin cesedine ulaşıldı
30.01.2013 - 14:22
Gaziantep Vali Vekili Mevlüt Kurban, galvaniz fabrikasındaki patlamada son belirlemelere göre 6 kişinin öldüğünü, 7 kişinin de yaralandığını söyledi.

        4. Organize Sanayi Bölgesinde patlamanın yaşandığı fabrikaya gelerek incelemelerde bulunan Vali Kurban, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Patlamada hayatını kaybedenlerle ilgili kesin rakamların netleşmediğini belirten Kurban, Patlamanın, buhar kazanlarının basıncının muhtemelen çok yükselmiş olmasından kaynaklandığını tahmin ediyoruz." dedi.

        Patlamanın çok şiddetli olması nedeniyle hayatını kaybedenlerin kimliklerinin ve sayılarının tam olarak tespit edilemediği ve hala kayıp işçilerin olduğunu tahmin ettiklerini belirten Kurban, 6 kişinin hayatını kesin olarak kaybettiğini ifade etti. Olay yerinde arama çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Kurban, "6 ölümüz, 7 yaralımız var. Sağlık müdürümüz yaralılardan durumu ağır olanların bulunduğunu söyledi. Dileriz ayrı bir ölüm olmaz. İçeride kaç çalışan olup olmadığını savcı beyin yaptığı araştırma tam bittikten sonra belirleyeceğiz. diye konuştu.

        Patlamayla ilgili olay yerine gelen Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Peker ve Gaziantep Emniyet Müdürlüğü yetkilileri gerekli incelemelere başladı.

        Olay yerinde ilk ulaşanlardan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Ömer Yalım, yaptığı açıklamada, şu anda kendilerinin de patlamanın ardından, kayıp olma ihtimaline karşı arama çalışmaları yaptıklarını söyledi. Yangın ihtimaline karşı fabrikada 7 yangın söndürme aracının bekletildiği ifade edilirken, olay yerine Gaziantep Büyükşehir Belediyesine ait cenaze araçları getirildi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar