Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

AŞISINI YAPTIRMAYAN TEST OLACAK

AŞISINI YAPTIRMAYAN TEST OLACAK
1.09.2021 - 10:54
Korona virüs salgınının eğitim sürecini yeniden sekteye uğratmaması için Düzce İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafından önemli kararlar alındı. Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği rehber doğrultusunda aşılanmayan öğretmen, eğitim personeli, kantin çalışanı, servis şoförü ve rehber personeller haftada iki kez PCR testi yaptıracak. Sonuçlar okul idaresi tarafından kayıt altında tutulacak. Düzce İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, Vali Cevdet Atay başkanlığında toplandı. Toplantıda Milli Eğitim Bakanlığınca yayınlanan ?Covid-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi? değerlendirildi. Toplantıda ayrıca, salgınla mücadelenin kalıcı ve sürdürülebilir olması için aşılama çalışmalarının gönüllük esasına göre yürütüldüğü, aşıya karşı tereddüt içerisinde olan kesimlerin kaygı ve tereddütlerini gidermeye yönelik bilgilendirme ve rehberlik faaliyetlerine ağırlık verildiği hatırlatıldı. İŞTE O KARARLAR Salgının eğitim sürecini yeniden sekteye uğratmaması için ise şu kararlar alındı:
  1. Öğretmenler, eğitim personeli, kantin çalışanları ve öğrenci servisi personelinin aşı süreçlerini tamamlanmış olması önerilmekle birlikte başta öğretmenler olmak üzere eğitim personeli, kantin çalışanları ile öğrenci servislerinin şoför ve rehber personeli gibi öğrencilerle bir araya gelecek kişilerin/görevlilerin aşılı/geçirilmiş hastalık durumunda (Covid-19 hastalığı sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre) olmamaları halinde; bu kişilerden haftada iki kez PCR testi ile taranmaları istenilecek ve sonuçlar okul idaresi tarafından gerekli işlemler yapılmak üzere kayıt altında tutulacaktır.
  2. PCR negatif test zorunluluğu istenilen alanlara (okul, sinema, tiyatro, konser vb.) girmek isteyen ya da şehirlerarası toplu taşıma araçlarını (uçak, tren, otobüs vb.) kullanacak olan kişiler; aşılama süreçlerinin tamamlanmış veya hastalığı geçirmiş kişi durumunda olup olmadığını Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden kontrol ederek PCR negatif test raporu almaları gerekip gerekmediğini öğrenebileceklerdir.
  3. Aşı süreci tamamlanmayan veya hastalığı geçirmemiş kişilerden, belirli alanlara girişte (okul, sinema, tiyatro, konser vb.) ya da şehirlerarası toplu taşıma araçlarını (uçak, tren, otobüs vb.) kullanma sırasında istenilecek PCR negatif test sonucu 18 yaş ve üzeri vatandaşlarımız için uygulanacaktır.
  twitter retweet kaufen

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar