Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“AFETZEDELERİ EN İYİ BİZ ANLARIZ”  

Düzce 99 Arama Kurtarma Ekibi Dernek Başkan Rıdvan Çelik afet yaşanan bölgelerde zaman mefhumu gözetmeksizin afetzedelere destek verdiklerini söyledi.

“AFETZEDELERİ EN İYİ BİZ ANLARIZ”   
25.10.2022 - 10:16
Özel Haber

Düzce 99 Arama Kurtarma Ekibi Dernek Başkan Rıdvan Çelik, Başkan Vekili Tarık Mert, Sosyal Medya Sorumlusu Şaban Keten, Yönetim kurulu üyeleri Metin Çengel ve Enes Topçu gazetemizi ziyaret ettiler.

Dernek üyesi 40 gönüllünün uzmanlardan aldıkları eğitimi sahaya yansıttığını kaydeden Çelik “2 deprem, sel felaketleri yaşadık. Afetzedeleri en iyi biz anlarız” dedi.

Düzce 99 Arama Kurtarma Ekibi Dernek Başkan Rıdvan Çelik, Başkan Vekili Tarık Mert, Sosyal Medya Sorumlusu Şaban Keten, Yönetim kurulu üyeleri Metin Çengel ve Enes Topçu gazetemizi ziyaret ederek 21 Ekim Dünya Gazeteciler gününü kutladılar.

“UZMANLARDAN EĞİTİM ALIYORUZ”

Derneğin faaliyet alanı ve yaptığı çalışmalar ile ilgili bilgi veren Başkan Rıdvan Çelik, AFAD ve İl Sağlık Müdürlüğü uzmanlarından eğitimler aldıklarını belirterek “Amacımız insanlara faydalı olabilmek. Doğal afetlerde afetzedelere yardımcı olabilmek için bu derneği kurduk. Yaklaşık 1 yıl önce kuruldu. Derneğimize üye 40 arkadaşımız var. Düzce AFAD’a bağlıyız ve onlarla birlikte hareket ediyoruz. Arkadaşlarımız arama kurtarma eğitimlerini AFAD’tan alıyorlar. İl Sağlık Müdürlüğü’nden de ilk yardım eğitimi alıyoruz” dedi.

“GECE GÜNDÜZ DEMEDEN AFETLERE MÜDAHALE”

Çelik, üyelerin gönüllü olarak gece gündüz demeden afet yaşanan bölgelerde çalıştığını kaydederek “En son arkadaşlarımız maden kazasının yaşandığı Amasra da aktif olarak rol aldılar. Düzce’deki sel felaketinde de çalıştık. Kastamonu, İzmir gibi bölgelerde faaliyette bulunduk. Bütün arkadaşlarımız gönüllü olarak bu işi yapıyor. Hiçbir beklentileri olmadan, gece gündüz tüm afetlere müdahale için hazırlar. Hayatımızdan ve ailemizden feragat edip, Düzce adına bu çalışmayı yürütüyoruz. 2 deprem, sel felaketleri yaşadık. Dolayısıyla afetzedeleri en iyi biz anlarız” diye konuştu.

“DESTEK BEKLİYORUZ”

Dernek olarak tüm Düzce halkının desteğini beklediklerini ifade eden Çelik “Tüm Düzce halkından derneğimize destek istiyoruz. Biz hiçbir kurum, kuruluş ve siyasi partiden beklenti içerisinde değiliz. Halkımızdan bağış talebinde bulunuyoruz. Derneğimizin Valilik kanalında onaylı bir sistemi var. Bize verilen destek Düzce’ye verilmiş demektir. Afet herkesin başına gelebilir” şeklinde açıklama yaptı.

 

 

 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.