Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Can Dostlar İçin Bunları Yapın

İçimizi ürperten soğuk kış günlerinde, sokakta yaşayan küçük dostlarımızı korumak için yapabileceğimiz bir çok şey var. Sokak hayvanlarının soğuktan korunması için onlardan yüz çevirmememiz gerekiyor. Karınlarını doyurmak, barınacakları alanlar oluşturmak şehir halkı olarak bizim görevimiz.

Can Dostlar İçin Bunları Yapın
27.01.2022 - 10:44
Güncelleme 27.01.2022 - 10:47
Özel Haber

Yardıma muhtaç sokak hayvanlarını gördüğünüzde onlara el uzatabilir ya da yetkililere haber verebilirsiniz. Hayvanların sağlığı ve güvenliği ile ücretsiz olarak ilgilenen kurumlar aracılığıyla birçok sokak hayvanına yardımcı olabilirsiniz.

Bir Kap Su Ve Yemek Bırakın

Kapınızın önüne bir kap su ve yemek bırakıp sokak hayvanlarının aç kalmasını önleyebilirsiniz.

Soğuktan Korunmaları İçin Ev Yapın

Sokak hayvanları için yiyecekten sonraki en büyük ihtiyaç barınma. Evinizde bulunan ve kullanma gereksinimi duymadığınız eşyalardan sokak hayvanları için kulübeler yapabilirsiniz.

Camlarınızın Önünü Doldurun

Sokak hayvanları denildiğinde her ne kadar gözümüzün önünde kediler ve köpekler canlansa da kuşların da unutulmaması gerekir. Camlarınızın önüne bir kap su ve kuşların tüketebileceği türden yiyecekler koyabilirsiniz.

Arabanızın Kaputunu Kontrol Edin

Sokakta yaşayan hayvanların soğuk günlerde ısınmaları için en uygun ortamlardan biri de yeni park etmiş arabaların motor bölümleri. Yeni kapatıldığı için sıcak olan bu ortamlara sığınan kedi ya da köpekler çoğu zaman dikkatsizlik sebebiyle ciddi şekilde yaralanabiliyor. Bu nedenle özellikle karlı günlerde arabanızı çalıştırmadan önce mutlaka kaputu kontrol edin ve motor bölümüne, lastik üstlerine ve aracın altına bir göz atın.

 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar