Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Genç İmam Hatiplilerden Kınama

Ünlü şarkıcı Sezen Aksu, "Şahane Bir Şey Yaşamak" isimli şarkısındaki "Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem'e" sözleriyle sosyal medyada gündem olarak tepkilerin odağı haline geldi. Düzce Genç İmam Hatipliler Derneği de şarkı ile ilgili bir açıklama yayınladı.

Genç İmam Hatiplilerden Kınama
16.01.2022 - 16:00
Güncelleme 16.01.2022 - 17:44
Özel Haber

Sezen Aksu’nun şiddetle kınandığının belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:                                                                                              

Şarkısında Hz Adem babamız ve Hz Havva annemize hakaret eden, aşağılayıcı tavır takınan sözde sanatçı Sezen Aksu’yu şiddetle kınıyoruz. Her seferinde İslami değerlerimizi hedef alan sözde sanatçıların ve emsallerinin bu davranışları artık bizleri ciddi manada rahatsız etmektedir. Fütursuzca ve mesnetsizce subliminal şekilde mesajlara konu edinilen İslami değerlerimizi korumak bizim bir görevimizdir. Bu söylenti ve davranışlar içimizi sızlatmakta ve üzmektedir. Tüm Müslümanların bu duruma karşı ortak tavır takınması ve dik durması bir ihtiyaçtır. Bundan sonra olacak bu tip olaylara karşı artık sesimiz daha gür ve duruşumuz daha sert olacaktır olmalıdır. Herkes haddini bilmeli ve söylemlerine dikkat etmelidir. Bizler bu dinin genç neferleri, genç bekçileri olarak dinimize karşı el kaldırmak söz söylemek isteyenlere hiç bir zaman geçit vermeyeceğiz takipçisi olacağız. Sanat müzik kisvesi altında değerlerimize yaptığınız saldırılara son verin ''Modanız Geçti'' toplumumuz sizin gibilerden bıktı. Buradan Sezen Aksu'ya sesleniyoruz. Gerekiyorsa klibini silmesini bu hareketinden hemen vazgeçmesini ve Tüm müslüman aleminden özür dilemesini ivedilikle bekliyoruz.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar