Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

‘Düzce geride kaldı’

‘Düzce geride kaldı’
30.01.2020 - 12:46

Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şamandar, hattın Düzce’den geçmesi ile ilgili yeterli kamuoyunun oluşturulamadığını savunarak “Bu konuda biraz geride kalındı” dedi. 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Düzce TSO Meclis Başkanı Ahmet Dertli İstanbul-Ankara Yüksek Hızlı Tren güzergahının Düzce’den geçecek şekilde revize edilmesinin ilin gelişimi açısından büyük önem taşıdığını vurguladı. 

Düzce’yi de kapsayan YHT Hattı önerisini katılımcılara sunan Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şamandar, projeye sahip çıkılması gerektiğinin altını çizdi.  

Şamandar, yolcu potansiyeli ve kendini amorti etme süreleri göz önüne alındığında mevcut plandan çok daha etkili bir hazırlık yaptıklarını söyledi. Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’in Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yetkilileri ile yaptığı görüşmeyi de gündeme getiren Şamandar, bugüne kadar sesinin duyulmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. 

Mevcut planın verildiği güzergahın fay hattının üzerinden geçtiğini belirten Şamandar, hazırladıkları güzergah projesinin hiçbir tehlike teşkil etmediğini kaydetti. 

Bu projenin diğer illerde olması halinde şimdiye kadar ulusal platformda büyük yankı uyandırmış olacağını söyleyen Şamandar, Düzcenin bu noktada biraz geride kaldığını da sözlerine ekledi.

Toplantı gelen misafirlerin sorularının cevaplanmasıyla sona erdi.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.