Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ATIKLAR MAMAYA DÖNÜŞÜYOR

ATIKLAR MAMAYA DÖNÜŞÜYOR
19.04.2021 - 22:03
3
Düzce Belediyesi, hem geri dönüşüme hem de sokak hayvanlarının yaşam mücadelesine destek olmak amacıyla Düzce Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından hibe edilen mamamatikleri kentin iki farklı noktasına yerleştirdi. Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmayla, sokakta yaşamını sürdüren kedi ve köpeklerin beslenme ihtiyacını giderebilmeleri için Düzce Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından hibe edilen mamamatikler şehrin farklı noktalarına yerleştirildi. Atık metal, şişe, meşrubat kutusu, pet şişe gibi maddelerin atılmasıyla hazneye bir miktar mama dökülmesi prensibine göre çalışan mamamatikler, 15 Temmuz Şehitler Parkı ve Düzce Üniversitesi bağlantı yolu üzerinde konuldu. Mamamatiklere atık bırakan vatandaşlar sayesinde, sokak hayvanları için hazneye mama dökülerek beslenmeleri sağlanacak. Aynı mamamatik üzerinde bulunan başka bir hazne ise su takviyesi için kullanılacak. Vatandaşlar ?Bir yudum su da siz dökün? yazısının altında bulunan hazneden su dökerek can dostların susuz kalmamalarını da sağlamış olacak. ?Milli servete katkıda bulunmuş olacağız? Vatandaşları, mamamatikleri koruyarak ve kullanarak sokak hayvanlarına destek olmaya davet eden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, ?Temel amacımız, özellikle gençlerimize ve çocuklarımıza çevre bilincini ve hayvan sevgisini aşılamak. Yerleştirdiğimiz mamamatikler ile bunu bir nebze başardığımıza inanıyoruz. Otomatlarımıza atılan plastik, cam ve metal kutular can dostlarımıza su ve mama olarak dönmüş olacak. Bu sayede bir nevi atıklarımız da değerlenerek, milli servet olarak katma değere katkıda bulunmuş olacağız? dedi. Uygulamayla hem geri dönüşüme katkı sağlanması, hem de sokak hayvanlarının yaşam mücadelesine destek olunması amaçlanıyor.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • ferit karabey
  ferit karabey
  1.04.2021 00:06

  sayın tutkun tespitleriniz gerçekten tam oturmuş düzceyi düzcenin halini anlatıyor düzce gelişip düzceye yaşanabilir bir kent olmasını beklerken boş vaatlerle kısır çekişmelerle heba olan yıllar kardüzü eftenisi kurugölü akçakoca yat limanı yıgılca yolları tarafik park sorunu yarım kalmış yatırımları stadyumu say say bitmiyor düzcenin gündemi ne çevre illerin gündemi ne işte aradaki fark düzcenin durumunu gösteriyor görene anlayana özlümü özlememelimi çözdümü çözülemedimi siyasimi neyin peşinde kim var kim yok düzce kayıp ilanı yok

 • fatih uysal
  fatih uysal
  31.03.2021 23:59

  düzcesporun zoru başarması için bir oyun planı olmalı çok çalışıp başarabiklir yoksa hayal kırıklıgı devam eder

 • MOTORCU
  MOTORCU
  20.04.2021 13:54

  BİZİM ÖGÜZ MİLLETİMİZ MAMA VE SU KABINADA ÇÖP ATAR YAKINDA

Resmi İlanlar