Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Yiğit?ten öğretmenlere aşı çağrısı

Yiğit?ten öğretmenlere aşı çağrısı
26.02.2021 - 07:30

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit 1 Martta yüz yüze eğitime başlayacak okul müdürleri ile toplantı gerçekleştirdi. 15 Şubat tarihinde yüz yüze eğitime başlayan okullardaki öğretmenlerin aşı tanımlamalarının sistem üzerinde yapıldığını belirten Yiğit tüm öğretmenlerden aşılama için hassasiyet göstermelerini istedi. Yiğit yüz yüze eğitime geçiş öncesinde okullarda dezenfeksiyon, temizlik ve tadilat çalışmalarının tamamlanmasının, maske, mesafe ve hijyen konularında titiz davranılmasının önemine vurgu yaptı.

15 Şubat 2021 tarihinde köy okullarının tüm kademeleri ve tüm bağımsız anaokullarında yüz yüze eğitim başladı. 1 Marttan itibaren ise tüm resmi ve özel ilkokullarda ve bu ilkokulların bünyesindeki ana sınıfları ile özel eğitim sınıflarında, seyreltilmiş şekilde haftada 2 gün yüz yüze eğitim yapılacak. Tm resmi ve özel ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının 8. sınıflarında da yüz yüze eğitime başlanacak. 8. sınıflarda yüz yüze eğitim yapılacak günler ile eğitime başlama ve bitiş saatleri okul yönetimleri tarafından öğretmenlerle birlikte belirlenecek.

Liselerde 1 Mart itibarıyla 12. sınıflarda seyreltilmiş sınıf uygulamasıyla yüz yüze eğitime geçilecek. Lise son sınıflarda 1 Mart itibarıyla yüz yüze yapılacak dersler, öğrencilerin merkezi sınavlara ilişkin beklenti ve ihtiyaçları da dikkate alınarak, haftada en az 16, en fazla 24 saat olacak şekilde eğitim kurumu müdürlüklerince belirlenerek planlanacak.
Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı ilkokul ve ortaokul kademesinde eğitim veren özel eğitim okulları ve özel eğitim ana sınıfları ile diğer okullar bünyesindeki özel eğitim sınıflarında da 1 Mart itibarıyla haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılmaya başlanacak. Bilim ve Sanat Merkezleri de programları dahilinde yüz yüze eğitime geçecek. Özel eğitim okulları ve sınıfları, özel gereksinimli öğrenciler için de aynı tarihten itibaren yüz yüze eğitim vermeye başlayacak.

Tüm özel eğitim okulları ve diğer okullar bünyesindeki özel eğitim sınıflarında 1 Marttan itibaren ise haftada 5 gün yüz yüze eğitime geçecek. Yüz yüze eğitim için çocuğunu okula göndermek istemeyen veliler, okul müdürlüklerine yazılı başvuru yapabilecek. Yüz yüze eğitime gelmeyen öğrenciler devamsız sayılmayacak.

Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit İl geneli okul yöneticileri ile bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantının gündemini 1 Mart?ta başlayacak yüz yüze eğitim oluşturdu. Yiğit yüz yüze eğitime geçiş öncesinde okullarda dezenfeksiyon, temizlik ve tadilat çalışmalarının tamamlanmasının, maske, mesafe ve hijyen konularında titiz davranılmasının önemine vurgu yaptı. Okul girişlerinde ve koridorlarda mutlaka dezenfektan bulundurulması, sosyal mesafenin ayarlanması için okullarda gerekli düzenlemelerin yapılması, taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerin geliş ve gidişlerinin titizlikle takip edilmesi konularına değindi. İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit koordinasyonunda açılan tüm okullara dezenfektan, sabun gibi temizlik malzemeleri ulaştırıldı. Halk Eğitim Merkezlerinde yıkanılabilir ve tek kullanımlık maskeler üretilerek okullara teslim edildi.

EBA üyeliklerinin aktifleştirilmesi, ders takiplerinin yapılması, EBA Akademik Destek Programının tüm öğrenciler tarafından takip edilmesi, genel tekrarla derslerin sistemli bir şekilde yürütülmesi, dezavantajlı öğrencilerle ilgili gerekli destek çalışmalarının yapılması yönünde Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit hatırlatmalarda bulundu.

Ayrıca Başarıya Bir Adım, Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi, Öğretmenim Yanı Başımda Kitabım Başucumda kitap okuma projesi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Yiğit, projelerin okullarda uygulanması noktasında okul yöneticilerimizden destek beklediklerini dile getirdi. TÜBİTAK VE TEKNOFEST için okulların proje üretme gayreti içerisinde olmaları, okul yöneticilerinin öğretmenlerin ve öğrencileri bu konuda motive etmelerinin önemine değindi.

15 Şubat tarihinde yüz yüze eğitime başlayan okullardaki öğretmenlerin aşı tanımlamalarının sistem üzerinde yapıldığını belirten Yiğit tüm öğretmenlerden aşılama için hassasiyet göstermelerini istedi.
Dilek ve temennilerle toplantı sona erdi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar