Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

iddialar yalanlandı

iddialar yalanlandı
19.12.2017 - 11:12

Açıklamada Düzce Atatürk Devlet hastanesi Acil Servisine gelen ve kardeş olan iki hasta yakınının 1,5 ve 3 yaşlarındaki hastalarının sırada bekletilmeksizin muayene odasına alındığı ve muayenelerinin yapıldığı vurgulandı. Üst solunum yolu enfeksiyonu tanısı ile gereken tıbbi tetkik ve tedavinin planlandığı ve hastaların babasının kalmasına müsaade edilerek, amcasının bekleme salonuna çıkmasının istendiği belirtildi. 

Açıklamada vakanın seyri şöyle aktarıldı: “Hasta yakınının çıkmak istememesi ve güvenlik görevlisinin uyarılarına küfür ile cevap vermesi üzerine hasta babası da küfür etmeye başlayarak hastane güvenlik görevlisine saldırmışlar ve sağ el bileğinde yumuşak doku travması, dudakta ve göğüste darbeye bağlı lezyonlar oluşmuştur. Cam kapı kırılmış, hastane polisi ve diğer güvenlik görevlilerinin müdahalesi ile şahıslar sakinleştirilmeye çalışılmış, polis ekibi çağırılarak olay hakkında yasal süreç başlatılmıştır. Her iki şahıs hakkında kasten yaralama, tehdit,hakaret ve devlet malına zarar verme nedeniyle işlem yapılmıştır. Şahısların polis nezaretinde yapılan muayeneleri sonucunda alkollü oldukları tespit edilmiştir.”

7/24 hizmet veren sağlık çalışanlarına yapılan şiddet kınandı ve bu tür olayların son bulması temenni edildi. 

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar