Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ABD’nin Kudüs kararını protesto ettiler

ABD’nin Kudüs kararını protesto ettiler
12.12.2017 - 14:53

Akçakocada Merkez camii önünde toplanan STK temsilcileri ABDnin Kudüs kararını protesto ettiler. Gurup adına basın metnini Bahadır Kıbrıs okudu. Bahadır Kıbrıs STK’lar adına yaptığı basın açıklamasında "Trump’ın 7 Aralık’ta Kudüs’ü İşgalci Siyonist İsrail’in başkenti ilan etmesini kabul etmediğimizi bütün dünyaya duyurmak için toplanmış bulunuyoruz. Kudüs, Miraç’ın ikinci durağıdır.

 

 

Peygamberler şehridir. Mescid-i Aksa Kıblegahımız olmuştur. Kudüs davası sadece Filistin’in değil bütün ümmetin ortak kanayan yarasıdır. Hiç bir olay bize Kudüs’ü unutturamaz.15 Temmuz’da gösterdiğimiz kararlılığımızı Kudüs konusunda da göstermemiz gerekir. İsrail Ortadoğu’nun çıban başı ve dünyanın baş belasıdır. Akçakoca’mızda STK’lar olarak alınan bu kararı şiddetle reddederek protesto ediyoruz. İslam ülkelerinin İstanbul’da yarın yapacakları toplantıdan da hayırlı bir karar çıkmasını arzu ediyoruz’’ ifadelerinde bulundu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.