Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Vali Dağlı, “Önceliğimiz doğalgaz kullanımı”

Vali Dağlı, “Önceliğimiz doğalgaz kullanımı”
11.12.2017 - 16:00

Düzce Valiliği toplantı salonunda hava kirliliğinin önlenmesine yönelik tedbirlerin görüşüldüğü bir toplantı düzenlendi.
Vali Zülkif Dağlı’nın başkanlık ettiği toplantıya Belediye Başkanı Dursun Ay, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Dergaz yetkilileri katıldı.


Toplantıda konuşan Vali Zülkif Dağlı, öncelikler doğrultusunda alınması planlanan tedbirleri şöyle sıraladı: “Toplantımızın mahiyeti hava kirliliği konusunda aldığımız tedbirlerin son noktada değerlendirilmesi. Temmuz ayında bir Mahalli Çevre Kurulu kararı almıştık. Bulunla ilgili Belediye Başkanlarımız neler yaptı, çevre müdürlüğümüz neler yapıyor, Dergaz ve vakıf bu işin neresinde, bunları değerlendirdik. İlimizin çanak şeklinde olması nedeniyle hava kirliliği ile karşı karşıya kalıyoruz. Biz hava kirliliğini en aza indirmenin peşindeyiz. Öncelikli tedbirlerimizin başında kömür yakılmasının doğalgaz olan yerlerde önlenmesi geliyor. İkincisi hava kirliliği yayan sanayi tesislerinin uyarılması. Bunlara gerekli ihtarların, cezai işlemlerin uygulanması. Doğalgaz kullanımının yaygınlaştırılması ve sağlıksız kömür yakılmasının önlenmesi önceliklerimiz arasında. Sikülasyon olmadığı günlerde hava kirliliği artabiliyor. Bu olumsuz sonuçlar doğurabiliyor.”

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar