Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

2023 hedefinin dinamosu olacaklar

2023 hedefinin dinamosu olacaklar
24.11.2017 - 11:24

 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayan Özlü, Türkiye’nin her karış toprağında, her bir ferdinde emekleri bulunan, her koşulda fedakârca görev yapan öğretmenlerin 2023 hedefinin de 2071 hedefinin de dinamosu olacağını vurguladı.

Bakan Özlü kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi: 

Bölgesel lider, küresel oyuncu olma hedefine emin adımlarla yürüyen Türkiye’nin ana motoru yetişmiş insan kaynağımızdır. İşte bu motorun mimarları ise öğretmenlerimizdir. Öğretmenlerimizin sadece insan yetiştirmediğinin, yetiştirdikleri insanlarla aynı zamanda geleceğimizi de inşa ettiklerinin bilincindeyiz. 

Çağımız bilim çağı. Çağımız teknoloji çağı. Bilgi, her zamankinden daha kıymetli. Bu açıdan; bilgiyi ellerinde tutan ve çocuklarımıza, gençlerimize aşılayan öğretmenlerimizin önemi ve sorumluluğu da her zamankinden daha fazladır.

Türkiye’nin her karış toprağında, her bir ferdinde emekleri bulunan, her koşulda fedakârca görev yapan öğretmenlerimiz 2023 hedefimizin de 2071 hedefimizin de dinamosu olacaktır. 

İnanıyorum ki; bilime ve teknolojiye âşık yeni nesiller, öğretmenlerimiz sayesinde Türkiye’nin adını dünyaya altın harflerle yazdıracaktır. 

Bu vesileyle tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en içten duygularımla kutluyorum.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar