Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Yürüyüşe davet

Yürüyüşe davet
27.10.2017 - 10:55

Saat 13.00’te başlayacak yürüyüşe 18 siyasi parti, dernek, oda ve sendika katılacak. Cumhuriyet Yürüyüşü Yürütme Kurulu adına açıklama yapan Eğitim İş Başkanı Hüseyin Arslan Düzce halkını Cumhuriyet yürüyüşüne davet etti. 

Açıklamada ayrıca er zaman ve her koşulda demokrasiye,çağdaşlığa, laik ve üniter yapıya, ulusal birlik ve beraberliğe Mustafa Kemal Atatürk’e, Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerine ve ülkemize sahip çıkılacağı vurgulanarak “Atatürk’ün kurduğu Türkiye  Cumhuriyeti zorlu dönemlerden geçmektedir. İçeride ve dışarıda son derece tehlikeli gelişmelerin yaşandığı bugünlerde, birlik ve beraberliğimizin en temel yapı taşlarının başında gelen ulusal bayramlarımız, çok büyük önem arz etmektedir. Yurdumuzun bütünlüğüne  Ulusumuzun birliğine saldırıların olduğu bugünlerde; ulusal bayramlarımız sadece kutlamaların yapıldığı günler  değil yeniden uyanışın, yeniden mücadele azminin ateşlendiği günler olmalıdır.

Cumhuriyet, sadece adı Cumhuriyet olan bir rejim değildir. Cumhuriyet; ülkemizde yaşayan işçinin, köylünün, esnafın, memurun toplumumuzun tüm kesimlerinin birlik beraberlik içerisinde özgürce yaşadığı, kendisini güvende hissettiği, herkesin haklarının korunduğu bir yönetim şeklidir.  Şunu hiç unutmayalım; son yıllarda ülkemizde yaşadığımız, fetö darbe girişimi, artan terör olayları,komşularla yaşadığımız sorunlar, gelir adaletsizliği, kadınlarımıza yapılan şiddet, eğitim öğretimdeki geriye gidiş, iş kazalarındaki artış hep Cumhuriyetten uzaklaşmamız sonucundadır. Bu nedenle ülkemizde yaşayan herkes için tek çaremiz, kurtuluş yolumuz  Cumhuriyete sahip çıkmaktır. Cumhuriyetin bizlere sağladığı olanakları çağın gereklerine göre geliştirmektir. Başka şansımız yoktur.

Sadece zor ve sıkıntılı dönemlerde Atatürk’ün, Cumhuriyet’ in öneminin hatırlanması, diğer zamanlarda Cumhuriyetin kurumlarının içinin boşaltılmasını, değersizleştirilmesini kabul edemeyiz. Bizler, her zaman ve her koşulda demokrasiye,çağdaşlığa, laik ve üniter yapıya, ulusal birlik ve beraberliğimize, Mustafa Kemal Atatürk’e, Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerine ve ülkemize sahip çıkacağız. 

Bu amaçla yaklaşan CUMHURİYET BAYRAMI’ nda, geçmiş dönemlerde olduğu gibi  Düzce  halkımız başta olmak üzere, tüm kurumları bir araya gelmeye çağırıyoruz. Ulaştığımız ve ulaşamadığımız tüm kurumlarımızı CUMHURİYET BAYRAMIN’ ı el ele vererek coşkuyla kutlamaya, ulusal birlik ve beraberliğimize güç vermeye çağırıyoruz” denildi. 

Etkinliği katılacak sivil toplum kuruluşları şöyle:

1.Atatürkçü Düşünce Derneği

2.Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği

3.Eğitim İş Sendikası

4.Cumhuriyet Halk Partisi

5.Vatan Partisi

6.Teksif Sendikası Düzce Şubesi

7.Düzder

8. Sağlık Emekçileri Sendikası

9.Depremezedeler Derneği, 

10.Petrol İş Sendikası

11.Kristal İş Sendikası

12.Birleşik Metal İş Sendikası

13.Çevre Mühendisleri Odası  

14.Elektrik Mühendisleri Odası

15.İnşaat Mühendisleri Odası

16. Mimarlar Odası

17.Makina Mühendisleri Odası

18.Yeşil Düzce Çevre Kültür Derneği

 

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.