Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Düzce’de 15 Temmuz nöbetleri başladı

Düzce’de 15 Temmuz nöbetleri başladı
15.07.2017 - 13:06

 


15 Temmuz FETÖ terör örgütü üyeleri tarafından girişilen darbe kalkışmasının 1. yıldönümü Anıtpark meydanında tutulan nöbetle anıldı. Anma nöbetine Vali Zülkif Dağlı, Belediye Başkanı Mehmet Keleş, AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin ile kurum ve kuruluşların yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.


Düzce Belediyesi tarafından organize edilen nöbet, alana kurulan sahnede mesnevi konseri ile semazenlerin gösterileri ile başladı. Ardından Düzce Valisi Zülkif Dağlı Konuşma yaptı. Zülkif Dağlı Konuşmasında; “Milletçe yeniden meydanlara indik. Ancak bu defa bu meydanları doldurmamızın nedeni, hainlerin geçen yıl giriştikleri darbe girişiminde şahitlerimizi anmak, gazilerimiz ile birlikte o günleri yeniden hatırlayarak unutturmamaktır. Şehit ve gazilerimizi asla unutmayacağız ve bu etkinliklerle onları anacağız” dedi.


Vali Zülkif Dağlı’nın ardından sahneye çıkan Belediye başkanı Mehmet keleş ise konuşmasında; “Ülkemiz üzerinde birçok defa çeşitli hainler tarafından oyunlar oynanmak istedi. Bu oyunlarla ülkemiz bölünmek istedi. Son olarak üzerinde oynanmak istenen oyun 15 Temmuzda milletimizin kahramanda dik duruşu ve hainleri bozguna uğratması ile bozuldu. Demokrasi ve ülkesine sahip çıkan herkese teşekkür ederim” dedi.


Türkiye’de ilk defa sahneye konulan ve Türk ve İslam Dünyası açısından önem arz eden simaların benzerleri Ölümsüzler sahnesi ile Düzcelilere tanıtıldı. İçlerinde Hz. Hamzadan, Hz. Sümeyye’ye Kınalı Hasan’dan nene hatuna son olarak ise Ömer Halis Demir’e kadar birçok kahraman Türk ve Müslüman sima, vatandaşların daha yakından yansıması için sahneye konuldu. Düzceliler ise ölümsüzler sahnesinde bulunan isimlere yoğun ilgi gösterdiler. Ömer Halis Demir’e benzerliği ile dikkat çeken aktörle vatandaşlar fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarıştılar.
Alanda ayrıca birçok kurumda 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Anıtparktaki meydanda vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulundular.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar