Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında anlamlı ziyaret

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında anlamlı ziyaret
15.07.2017 - 12:55


Ziyarete; Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk, Akçakoca Garnizon Komutanı Savaş Karataşlı, Akçakoca Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Direk, AK Parti İlçe Başkanı Dergah Akça, Akçakoca Müftüsü Mehmet Taşcı ve ilçe protokolü katıldı.
Programda; Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Seyda Faikoğlu, Müdür Yardımcıları ile akademik ve idari personeller yer aldı. Yüksekokul Yönetimi tarafından karşılanan heyet, Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nda memur olarak görev yapmakta olan 15 Temmuz Gazisi Ferhat Gökmen ile bir araya geldiler.
Ziyarette Ferhat Gökmen, hain darbe girişimi gecesinde Ankara Genelkurmay Karargâhı önünde kendisinin ve diğer sivillerin darbecilere karşı mücadelesini ve o gece yaşananları anlattı. 15 Temmuz 2016 gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla Ankara’daki evinden çıkarak darbecilere karşı direnen ve tankın altında kalarak ağır bir şekilde yaralanan Gazi Ferhat Gökmen, o gece yaşananların özellikle genç nesillere aktarılması gerektiğini ifade etti. Gökmen, yeni nesillerin 15 Temmuz’da milletimizin ortaya koyduğu milli ve manevi direnişi doğru bir şekilde anlamalarının önemine dikkat çekerek konuşmasını sonlandırdı.
15 Temmuz hain darbe girişimine karşı milletimizin gösterdiği kararlılığın vurgulandığı ziyaretin sonunda Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk, Gazi Ferhat Gökmen’e 15 Temmuz Destanını simgeleyen bir tablo hediye etti. Akçakoca Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Direk de Ferhat Gökmen’e, öğrencilerin 15 Temmuz’la ilgili yazdığı şiir ve kompozisyonların yer aldığı kitabı hediye etti.
Ziyaret, Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk’ün teşekkür ve kapanış konuşması ile sona erdi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar